• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Шляхами долі Марка Вовчка» (До 185 – ти річчя від дня народження української письменниці)

«Шляхами долі Марка Вовчка» (До 185 – ти річчя від дня народження української письменниці)

2018-12-17

/Files/images/PC170088.JPG

Марко Вовчок (справжні прізвище, ім'я та по батькові Вілінська Марія Олександрівна) народилася 22 грудня 1833 р.

в с. Єкатерининському Орловської губернії (Росія) в родині збіднілого дворянина.

Марко Вовчок збагатила нашу літературу новими темами й образами, а в галузі дитячої прози стала основоположницею. У школі її художньої прози письменники вчилися дослуховуватися голосу народної правди, постійно удосконалювати художню майстерність, естетично освоювати фольклорні скарби та збагачувати мову. Для багатьох письменників-наступників оповідання Марка Вовчка набували значення високого ідейно-естетичного орієнтира. Але водночас вплив письменниці на дальший розвиток прози виявився і далеко за національними межами.

Творчий доробок Марка Вовчка досить різноманітний. Вона написала понад сто оригінальних творів і стільки ж перекладів. Письменниця перекладала з французької, німецької, англійської й польської мов. Серед перекладних творів — п'ятнадцять романів Жуля Верна. Французькою вона писала оповідання й казки. До найвідоміших творів російською мовою належать оповідання «Маша», «Игрушечка», повість «Живая душа». Саме українською мовою написані її найкращі твори: казки; повісті «Інститутка», «Кармелюк», «Маруся», «Гайдамаки»; збірка «Народні оповідання».

До ювілейної дати письменниці в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. оформлено виставку – персоналію «Шляхами долі Марка Вовчка». Відвідувачам бібліотеки є можливість ознайомитися з життєписом та творчими доробками письменниці, які є шедеврами української класичної літератури.

Інформацію про особисті факти з біографії Марка Вовчка запропонує цікавий історичний журнал «Загадки истории», який вміщує публікацію на своїх сторінках.

Спадщина Марка Вовчка налічує дві книги "Народних оповідань", романи й повісті: "Інститутка", "Кармелюк" (казка), "Три долі", "Маруся", "Гайдамаки", художні нариси "Листи з Парижа", твори російською мовою, переклади творів французької, німецької, англійської, польської літератур. За тематикою творчість письменниці різноманітна, але провідною темою є життя селян.

В українській літературі Марко Вовчок передусім відома своїми «Народними оповіданнями» і повістю «Інститутка». Позначення оповідань письменницею словом «народні» повністю себе виправдовує, адже вона першою зобразила український народ таким, яким він був насправді, тобто реалістично. Деякі з оповідань збірки написані в романтичному ключі: сильні й безкомпромісні характери діють у суворий час Козаччини. Одним Із таких творів є оповідання Марка Вовчка «Максим Тримач».

Тож запрошуємо до інформаційно – краєзнавчого відділу для ознайомлення з виставкою та згадати творчі надбання письменниці української класичної літератури.

Кiлькiсть переглядiв: 276

Коментарi