Відео – обговорення «Стоп насиллю!» в рамках Всеукраїнської акції «16 днів проти насилля»

2018-12-10

/Files/images/20181211_121838.jpg/Files/images/20181211_122425.jpg

Наш улюблений світ – це не казка,

А реально щасливе життя.

Бо звільнивши його від насильства,

Можна сміло іти в майбуття.

Щорічно з 25 листопада по 10 грудня в Україні проходить Всеукраїнська акція «16 днів проти насилля» (далі – Акція), до якої долучилася і КЗК «Апостолівська міська бібліотека». Акція проводиться в усьому світі з 1991 року за ініціативи Першого всесвітнього інституту жіночого лідерства з метою збільшення розуміння та обізнаності про всі форми насильства, створення соціального простору, вільного від насилля, а в Україні – з 2000 року організовують різноманітні заходи. Так, наприклад, в рамках Акції відбулося відео – обговорення «Стоп насиллю!», в якому взяли участь учні 8–Б класу Апостолівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 4 (викладач Онишко Л.Й.). Бібліотекар кафедри юнацтва Людмила Зінов'єва повідомила присутнім, що шістнадцятиденний період акції охоплює такі важливі дати: 25 листопада – Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства по відношенню до жінок; 26 листопада – Всесвітній день інформації; 2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством; 5 грудня – Міжнародний день волонтера; 10 грудня – Міжнародний день прав людини; розповіла про фізичне, психологічне, сексуальне, економічне та інші види насильства (булінг, мобінг тощо); озвучила дані соціологічних досліджень, проведених в різних країнах світу, щодо насильства в сім'ї, суспільстві, стосовно дітей та літніх людей, жінок та чоловіків. Протягом заходу діти переглянули соціальний відеоролик «Насильство. Замисліться!», декілька тематичних музичних відео кліпів та обговорили почуте й побачене. Не дивлячись на те, що надворі ХХІ сторіччя, статистика фактів насильства є доволі невтішною. Розрахунки, проведені Інститутом демографії і соціальних досліджень за замовленням Фонду народонаселення ООН, говорять про те, що щорічно 1,1 млн. українок стикаються з фізичною та сексуальною агресією в сім'ї. Щороку 600 представниць слабкої статі гинуть в Україні від домашнього насильства. Лише 10 % з 1 млн жінок, які піддаються насильству, вирішують говорити, але більшість з них мовчать. За словами заступника міністра внутрішніх справ України з питань європейської інтеграції, кожен день поліція фіксує 348 фактів домашнього насильства, і в 70-80 % випадків його жертвами стають жінки. Понад 3 мільйони дітей в Україні щороку спостерігають за насильством у сім'ї. Україна наслідує міжнародні стандарти. Дитина, яка є свідком насильства в сім'ї, вважається постраждалою. Отже, якщо взяти дані поліції та врахувати, що в сім'ї одна дитина або декілька дітей, звідси й береться цифра — понад три мільйони.

Нажаль багато дій можна назвати насильницькими. Не всі про це знають. Можливо, саме тому багато підлітків зазнають насильства, не усвідомлюючи цього. Першим кроком до подолання проблеми насильства має стати її усвідомлення. Кожен з нас має сказати «Стоп!» насильству у власній родині, класі, школі, суспільстві. Адже сім’я, коло рідних та друзів – це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі. Місцем, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному. Тому учасники заходу всі разом сказали «СТОП НАСИЛЛЮ!», приєдналися до Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства», виготовивши тематичні плакати, та профілактичної акції «Синя стрічка», яка символізує синці на дитячому тілі та водночас служить постійним нагадуванням про те, що необхідно боротися з насильством.

/Files/images/P1220366.JPG/Files/images/P1220369.JPG