Коментований перегляд літератури до Дня пам'яті жертв голодоморів

2018-11-21

/Files/images/PB200072.JPG

Пробуджуйтесь, українці!

Забудьте про горе!

Схаменітесь – пом’яніте

Жертв Голодомору,

Які стоять на городах,

В дворах деревами

І благають нас – живущих –

Мертвими сльозами…

Г.Бідняк

Холод обпікає спину, коли чуєш це жахливе слово – Голодомор. Мільйони опинилися на грані смерті. Людина нічого не варта. Такий далекий і такий близький 1933-й… Чорні спомини очевидців, тисячі документів, які збереглися , є свідченням того, що це був справжній геноцид, спрямований на знищення цілого народу.

Голодомор, пережитий Україною в 1932 – 1933 роках, навіки закарбувався в пам’яті української нації. Важливими свідченнями про ту трагедію є архівні документи які висвітлюють злочин проти українського народу. Розкривають жахливі реалії життя в умовах страшного, штучно створеного голодомору.

2018 рік ухвалено роком вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932- 1933рр, та 85-у роковину геноциду українського народу.

До річниці страшного голоду, 24 листопада в містах і селах України, пройде загальнонаціональна хвилина мовчання і Всеукраїнська акція «Запали свічку пам’яті». Цим усі небайдужі проявляють свою пам’ять та вшанування жертвам Голодомору.

До цієї визначної дати в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» з початку року була оформлена провідним бібліотекарем відділу Байрак Л.І. постійно – діюча виставка «Великі твої жертви, Україно» приурочена 85- й річниці цієї події.

Відвідувачі , користувачі котрі не були байдужі звертали свій погляд на вітрину пам’яті присвячену відзначенню чергової річниці Голодомору і вшануванню пам’яті його жертв та ознайомлювалися з книжково – періодичними матеріалами представленими на вітрині.

Коментований перегляд літератури, який провела бібліотекар

20 листопада для молодих відвідувачів біля виставки даної тематики, сконцентрував увагу в розповіді на архівні документи, ілюстровані матеріали, спогади очевидців тієї страшної трагедії людства та зокрема на літературу художнього змісту українських авторів , які розміщені на виставці.

Вітрина пам’яті буде функціонувати до кінця цього року і тому запрошуємо кожного для ознайомлення з інформацією про те, що пережила Україна, наша Дніпропетровщина в 1932 – 1933 роках, тих трагічних сторінок історії, які ніколи не повинні повторитись.

Пам’ять бережемо в душах… Це наш біль, наша скорбота…

Кiлькiсть переглядiв: 226

Коментарi