• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Скарбниця класичної спадщини» ( До 180 – ти річчя від дня народження І.С. Нечуя – Левицького, українського письменника)

«Скарбниця класичної спадщини» ( До 180 – ти річчя від дня народження І.С. Нечуя – Левицького, українського письменника)

2018-11-20

/Files/images/PB200061.JPG

Нечуй – Левицький…

Чи знайдеться на Україні людина, що не чула цього імені? В наш час, коли неписьменність – диво, бо всі люди йдуть у життя через школу, ім’я письменника стало загальновідоме, а його твори набувають усе більшої популярності.

З прочитаних ще на шкільній лаві сторінок у пам’яті кожного закарбовується імена героїв творів і події далекого часу: невтомний шукач волі Микола Джеря і круті шляхи поневіряння бурлачки Василини, душею мізерні Кайдаші і невгомонні та смішні своїми сварками баби Параска та Палажка… Їх створив багатою уявою, дав путівку в необмежене часом літературне життя Нечуй – Левицький.

25 листопада цього річ відзначається 180 – ти річчя від дня народження одного з найяскравіших талановитих класиків української літератури другої половини ХІХ століття Івана Семеновича Нечуя – Левицького.

Літературне досьє «Скарбниця класичної спадщини» підготовлена провідним бібліотекарем Байрак Л.І. в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» до чергової річниці ознайомить відвідувачів з життєвими та творчими стежинами класика української літератури. Світогляд , тематичність, жанровість творів досить різноманітна . Це твори гумористичного жанру, прозові твори про міщанство та шляхту, з життя інтелігенції, драматичні та казкові, привернуть увагу читачів багатьох поколінь, де кожен знайде для себе щось цікаве і корисне.

Твори неперевершеного майстра мають велике пізнавальне, виховне і художнє значення. Яскраві образи людей, картини життя, мальовничі пейзажі української природи, гумор та сатира зумовлені життєвими конфліктами є складовими компонентами творів письменника які можна відчути прочитавши їх.

Літературна спадщина І.С. Нечуя – Левицького ввійшла до скарбниці українського народу як велике мистецьке надбання.

Кiлькiсть переглядiв: 224

Коментарi