• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • «Альбер Камю – совість Заходу» (до 105 – річчя від дня народження французького письменника і філософа Альбера Камю)

«Альбер Камю – совість Заходу» (до 105 – річчя від дня народження французького письменника і філософа Альбера Камю)

2018-11-02

/Files/images/2222.jpg

Альбер Камю (07.11.1913 – 04.01.1960) народився в сім'ї сільськогосподарського працівника, навчаючись у Алжирському ліцеї (1923-1932) Камю перечитав праці Ф. Ніцше, книги А.Жіда, М. Барреса, А.Мальро, М. Пруста, Ф. Достоєвського, познайомився з молодим викладачем філософії та літератури Жаном Греньє, котрий справив величезний вплив на духовне становлення Камю, став згодом його наставником і другом. 1938 p. Камю розпочав журналістську діяльність у газеті «Альже репюблікен» і невдовзі написав філософську драму «Калігула», повість «Сторонній» (мав величезний успіх, надовго ставши одним із найчитабельніших творів французької літератури XX ст.), есе «Достоєвський і самогубство», працював над романом «Щаслива смерть». Під час окупації фашистами Франції Камю вів підпільну роботу в організації «Комба». Етапним для Камю твором стала книга «Міф про Сізіфа»(1942). Роман «Чума» (1947) — найбільший серед прозових творів Камю. Як зазначав письменник, «очевидний зміст «Чуми» — боротьба європейського Опору проти фашизму». У романі присутній і прихований абстрактно-символічний пласт, який дозволяє тлумачити «Чуму» як роман-притчу про людське існування загалом. У «Чумі» Камю розвиває екзистенціалістські мотиви своїх попередніх творів: абсурдність буття, свободу людини, її вибір перед лицем смерті — і доходить висновку, що «є більше підстав захоплюватися людьми, аніж зневажати їх».

Камю переконаний, що життя просте, що люди все ускладнюють, а тому й говорити про нього треба просто, без метафор, натяків, складних культурних ремінісценцій, за якими криється прагнення втекти від усвідомлення трагізму людської долі. Другий період творчості Камю завершує його філософська праця «Бунтівна людина» 1956 р. та повість «Падіння». У 1957 р. Камю став лауреатом Нобелівської премії з літератури. Премія була присуджена письменникові «за його значну літературну діяльність, яка з надзвичайною проникливістю висвітлила проблеми людської совісті в нашу епоху».

Більш детальніше з творчістю письменника можна ознайомитися з книжкової виставки «Альбер Камю – совість Заходу» у фонді КЗК«Апостолівська міська бібліотека», підготовленої бібліотекарем кафедри юнацтва Л.Зінов’євою до 105 – річчя від дня народження французького письменника і філософа.

Кiлькiсть переглядiв: 204

Коментарi