"Обережно: Інтернет - залежність"

2018-10-10

/Files/images/0636495.jpg

У сучасному світі все більшу роль відіграє діяльність людини як чинника, що може змінити природний плин подій на планеті. Значною мірою технологічний прогрес та глобалізація несуть у собі негатив. Одним із таких негативних явищ є хвороба XXI століття, штучно створена людиною, а саме – інтернет-залежність.

Інтернет-аддикція (від англ. addiction – схильність, звичка) – це нав’язливе прагнення до застосування інтернету, його надмірне використання та проведення великої кількості часу в мережі.

Люди, які страждають комп’ютерною залежністю, як правило, не вміють будувати стосунки з соціумом і протилежною статтю, погано контактують з великими групами людей.

Залежні від комп’ютера та інтернету часто почуваються самотніми, відчувають нестачу взаєморозуміння з боку близьких людей, пов’язану з цим емоційну напруженість і тривогу. Характерно, що початок проявів комп’ютерної залежності відбувається в шкільні роки, а її розпал – під час навчання в університеті, коли індивід відчуває гостру необхідність у прийнятті самостійних рішень.

«Обережно: Інтернет-залежність» - тематичну дискусію під такою назвою 10 жовтня провела для своїх читачів бібліограф Демченко В.А. в інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека». Під час заходу, бібліограф розповіла присутнім про те, як уникнути інтернет-залежності, або як її позбутись, якщо ти вже «підсів на віртуальну голку». Окрім того, юні учасники години-дискусії мали змогу перевірити себе на залежність від інтернет-ігор із допомогою спеціального тесту, запропонованого бібліотекарями.

/Files/images/lkjn jn1.jpg

Щоб не стати рабом Всесвітньої павутини, повірте, що ваша залежність – це неприємна реальність. Задумайтеся, а як же раніше люди обходилися без комп'ютера? Адже жили ж і не «дурніші» були. Успішно навчалися, добре працювали, багато винаходили... Звичайно, в бібліотеках були черги, а читальних залах перебувало багато народу, а віртуального простору на той час зовсім не існувало. Може, і сьогодні не варто свій настільки дорогоцінний життєвий час витрачати на дріб'язкові новини, щоденне листування і безрозсудне бродіння по сторінках мільйонів сайтів?

Ми пропонуємо Вам пройти тест для виявлення інтернет-залежності.

Позначте твердження, які Вам підходять:

1. гарне самопочуття або ейфорія за комп'ютером;

2. неможливість зупинитися;

3. збільшення кількості часу, проведеного за комп'ютером;

4. нехтування сім'єю і друзями;

5. відчуття порожнечі, депресії, роздратування не за комп'ютером;

6. брехня вчителям або членам сім'ї про свою діяльність;

7. проблеми з роботою або навчанням;

8. сухість в очах;

9. головні болі за типом мігрені;

10. болі в спині;

11. нерегулярне харчування, пропуск прийомів їжі;

12. нехтування особистою гігієною;

13. розлади сну, зміна режиму сну.

0-3 – Ви мудрий користувач інтернету. Можете подорожувати по мережі скільки завгодно довго, тому що вмієте контролювати себе.

4-7 – У вас є деякі проблеми, пов'язані з надмірним захопленням інтернетом. Якщо ви не зверніть на них уваги зараз – надалі вони можуть заповнити все ваше життя.

8-13 – Використання інтернету викликає значні проблеми у вашому житті. Вам потрібна термінова допомога психолога.