Виставка – спомин «Вічно жива пам’ять» до Дня визволення України від нацистських загарбників

2018-10-20

/Files/images/f/IMG_7289.JPGВ Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України відзначається День визволення України від нацистських загарбників. З метою вшанування пам’яті воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій нацистських окупантів, бібліотекар кафедри юнацтва комунального закладу культури «Апостолівська міська бібліотека» Л.Зінов'єва оформила виставку – спомин «Вічно жива пам’ять», з якої можна дізнатися, що саме на території України в ході Другої світової війни відбулися ключові битви за визволення Європи від нацизму. Воєнні дії тривали протягом 40 місяців – із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати України у 1941 – 1945 роках становлять близько 9 мільйонів людей. 2,3 мільйона українців були вивезені для примусової праці до Німеччини. Цілком чи частково на території республіки було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилися близько 10 мільйонів людей. Також повністю чи частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств. Перші населені пункти України були звільнені на східному Донбасі в грудні 1942 року. Остаточне визволення українських земель почалося в ході Курської битви. 23 серпня війська Степового фронту звільнили Харків. Протягом вересня-жовтня 1943 року тривала героїчна битва за Дніпро, уздовж якого німці намагалися створити неприступну лінію стратегічної оборони. Кульмінацією битви за Дніпро стало визволення Києва від гітлерівців. Завершилося визволення України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. 28 жовтня – святковий день для кожного громадянина, оскільки саме у цей день в 1944 році було покладено кінець поневоленню рідної країни нацистами, та їхнім злодіянням. Саме тому ми уславлюємо воїнів-переможців, вшановуємо пам'ять мільйонів полеглих за визволення української землі, представників усіх національностей, співвітчизників, які загинули на окупованій території, в концтаборах, на фашистській каторзі.