« З пам’ятю про незабутнє» (До 75- ти річчя визволення м. Дніпро від нацистських окупантів)

2018-10-23

/Files/images/PA230041.JPG

Минуле країни, нації, окремого регіону зберігається й закарбовується в історичній пам’яті сучасників та їхніх нащадків. Вже більше ніж сім десятиліть відділяє нас від того страшного дня, коли в кожну українську сім’ю надійшла зловісна звістка про початок великої кровопролитної війни. Безжальне колесо минулої війни прокотилося по українській землі, залишивши за собою розруху і безліч людських жертв. Та навіть всевладний час не в змозі стерти із нашої пам’яті згадку про ті страшні і величні події. Нам ніколи не забути цієї трагедії.

Пам’ятаємо і воєнні дії на території нашої малої батьківщини, рідної та любої нам Дніпропетровщини. І зараз, у ці жовтневі дні, згадуємо події, які передували її звільненню від ярма окупації.

25 - го жовтня 1943 року – звільнення м. Дніпро від нацистських окупантів. Найжахливіша в історії людства війна залишила на теренах Дніпропетровщини зруйновані міста і села, виведені з ладу заводи і фабрики, мости, затоплені шахти, знищені будівлі лікарень, шкіл, вищих навчальних закладів.

Правда про трагедію війни ніколи не буде забута.

Запрошуємо всіх бажаючих до перегляду виставки – панорами

«З пам’ятю про незабутнє» (До 75 – річчя визволення м. Дніпро від нацистських окупантів), яка діє в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» підготовленої провідним бібліотекарем Байрак Л.І.

Книги, альбоми, експозиції, газетно - журнальні статті допоможуть більше дізнатися про героїчну боротьбу нашого народу проти нацистських окупантів та вшанувати пам’ять героїв визволення, дідів та прадідів.

Світла пам’ять про наших воїнів – визволителів рідної Дніпропетровщини назавжди збережеться в серцях земляків.