Історична полиця «Творець першої бібліотеки на Русі» (до 1035-річчя від дня народження Ярослава Мудрого)

2018-10-03

/Files/images/я. мудрий.png «Творець першої бібліотеки на Русі». Таку назву має книжково-ілюстративна полиця)приурочена до 1035-річчя від дня народження Ярослава Мудрого (983-1054), великого князя Київського, видатного державного діяча, завдяки якому Київська Русь перетворилася на могутню європейську державу.

... Ярослав Володимирович
поширив і утвердив християнство,
уложив через обраних мужів
руські закони, заснував у Києві
головну школу богослов'я та інших
красних наук з багатою,
із Греції виписаною, бібліотекою
і додержував першості
своєї зі славою... ( Історія Русів)

Правління Ярослава Мудрого було одним із блискучих періодів в історії київської Русі. Якщо завданням Ігоря і Святослава було утвердження давньоруської держави як провідної сили Східної Європи, метою Ольги і Володимира - прилучення Русі до християнської віри й основ візантійсько-православної традиції, то Ярослав, відновивши державну єдність після смут і усобиць перших років до смерті Володимира, зосередився на мирній творчій праці. Саме за Ярослава було закладено ті основи вітчизняної культурної традиції, які, проявляючись в архітектурі та історіографії, образотворчому мистецтві й суспільній думці, книжковій освіченості й монастирському житті, продовжували розвиватися у східнослов'янських народів протягом усіх наступних століть. За його князювання культура Русі, прилучена до досягнень християнської цивілізації, розкривалася в усій повноті та багатстві, а Київ став одним із найбагатолюдніших і найкрасивіших міст Європи.
Тож всіх, хто любить історію, захоплюється історичними книгами, запрошуємо до цікавого та змістовного перегляду.