«Натхненний лицар рідної землі» ( До 160 – ти річчя від дня народження А.Ф. Кащенко, письменника, краєзнавця, просвітянина)

2018-09-20

/Files/images/P9200289.JPG

Кащенко Андріан Феофанович – один з найпопулярніших українських письменників на початку ХХ ст. Автор численних прозових творів про вікопомну героїку Запорозької Січі. Його перу належать оповідання – «Запорозька слава», «На руїнах Січі», «Мандрівка на Пороги», у повістях «З Дніпра на Дунай», «Зруйноване гніздо» він показав трагічну долю козацтва після знищення Запорозької Січі. Створив галерею портретів національних героїв України у творах «Над Кодацьким порогом» ( Про гетьмана Івана Сулиму; «Гетьман Сагайдачний», «Кость Гордієнко – Головко останній лицар Запорожжя».

Письменник народився 19 вересня 1858 року в родині Феофана Гавриловича Кащенка, родовід якого сягає часів Запорозької Січі в пору її розквіту.

До ювілейної дати письменника краєзнавця в інформаційно – краєзнавчому відділі «КЗК» «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлено літературно – краєзнавчий портрет «Натхненний лицар рідної землі» ( До 160 – річчя від дня народження А.Ф. Кащенко, письменника, просвітянина, краєзнавця).

Викладка літератури допоможе читачам ознайомитися з біографічним шляхом цієї особистості та з літературними доробками письменника.

Погляд та увагу відвідувачів зможе зацікавити книга «Оповідання про славне Військо Запорозьке низове». В оповіданнях українського письменника яскраво відтворені епізоди боротьби козаків з ворогами в різні періоди історії України. Чимало сторінок цієї книги присвячено конкретним історичним діячам – Б. Хмельницькому, П. Сагайдачному, М. Кривоносу , І.Сірку та іншим. Наче живі постають у своїй величі могутні козацькі лицарі - творці духовної республіки «Запорозька Січ». Вони – наші невмирущі попередники… Маючи таке прекрасне минуле, можна сміливо сподіватись на щасливу майбутність.

Історія – це зупинена доба, той історико – часовий плацдарм, з якого починається відлік часу в прийдешнє… І ту прекрасну мить історії, вознесіння Духовного Запорозького Братства зупинив для нас навічно, змалював її в самобутніх барвах і закарбував у найяскравіших словах видатний співець Козацького Ордена Андріан Феофанович Кащенко.

Будемо раді, шановні відвідувачі бачити Вас у нас в бібліотеці для ознайомлення з літературно – краєзнавчим портретом письменника – краєзнавця.