Книжкова мандрівка за сторінками книг «Сповідь жіночої душі» (До 75-ти річчя від дня народження Г.С. Шепітько, поетеси Дніпропетровщини)

2018-08-22

/Files/images/f/P8220288.JPG

Дари земні, дари небесні

В особі матері зійшлись.

Зірки світили людям чесно -

Материки в словах збулись.

Поміж народами святими

І мій народ, як Божий цвіт,

пишається, бо є вродливим

шляхетний серця моноліт.

Його страждання: мати – доля

добру служила стільки літ…

І нічия лиха сваволя

Не перетне весни політ.

Незрівняний, сонячний край Дніпропетровщина багатий талановитими митцями, письменниками, поетами.

Серед поетичного сузір’я ювілярів цього року є ім’я прекрасної жінки поетеси, якій цього річ виповнюється 75 років від дня народження. Це Ганна Семенівна Шепітько. Вона народилася 25 серпня 1943 року в с. Губиниха Новомосковського району Дніпропетровської області. Авторка шістнадцяти наукових праць.

Член Національної спілки письменників України та Спілки театральних діячів України.

Філософ і поет – це поєдналося в маленькій тендітній жінці.

Ганна Шепітько є чи не першою поетесою, яка прийшла в літературу, будучи професійним філософом. Самобутність її розкривається у все нових барвах від збірки до збірки. В її поезії широкий діапазон духовних зацікавлень: від ніжної інтимної лірики до громадянських наснажених віршів.

Боротьба за духовність людини – ця тема наскрізь пронизує творчість поетеси. Вона не втомлюється закликати людей пізнавати світ, сенс буття, себе і своє єство, щоденно прагнути високого.

Поезія Г.С.Шепітько – людяна і емоційно насичена, сповнена відчуття міри і високого благородства. Це вирізняє авторку з поміж інших поетів.

З нагоди ювілейною дати Г.С.Шепітько в Інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлена краєзнавча мандрівка за сторінками книг поетеси.

Кожен відвідувач, шанувальники поезії мають змогу здійснити «мандрівку» в життєвий та поетичний шлях прекрасної жінки

Г.С. Шепітько, багатогранний талант якої проявляється в написанні віршів, які ввійшли в збірочки «Обпалена зірка», «Спалах пам’яті», «Час говорити», «Цветы тревоги», «Тягар усміхненої долі» та ін.

Будемо раді бачити Вас, шановні читачі в інформаційно – краєзнавчому відділі одержати інформацію про творчі здобутки поетеси Дніпра Ганни Семенівни Шепітько та ознайомитися з її поетичними творами.