Виставка однієї книги «Грозовий перевал» до 200 – річчя від дня народження англійської письменниці Емілі Бронте

2018-08-07

/Files/images/f/IMG_5913 1.jpg

З нагоди відзначення 200–річчя від дня народження англійської письменниці Емілі Бронте (1818-1848) бібліотекар кафедри юнацтва КЗК «АМБ» Л.Зінов’єва оформила виставку однієї книги «Грозовий перевал» . Емілі — середня з трьох сестер Бронте. Вона публікувалася під псевдонімом Елліс Белл. За своє коротке життя вона опублікувала тільки збірку поезій зі своїми сестрами: «Поезії Каррер, Елліс та Ектон Белл» та роман «Буремний перевал», завдяки якому стала значною постаттю в англійській літературі./Files/images/f/IMG_5917 1.jpg Емілі, як і її сестри, деякий час навчалася в школі для доньок священиків у Ковен-Бриджі, де їм довелося скрутно. У віці сімнадцяти років Емілі недовго навчалася в школі Роу-Гед для дівчат, у якій викладала Шарлотта. У віці 20 років Емілі стала вчителькою в школі Ло-Гілл у Галіфаксі , але 17 годин роботи в день підірвали її здоров'я, і вона повернулася додому у квітні 1839. Після цього вона жила у батька, куховарячи, прибираючи й викладаючи у недільній школі. У вільний час вона вивчила німецьку й вчилася грати на піаніно, також покращувала свої знання французької, що пригодилося б для власної школи, яку сестри спробували відкрити пізніше, але не змогли привабити учнів у своє глухе село. Емілі Бронте застудилася на похоронах брата і в грудні 1848 померла від швидкоплинних сухот, доживши до 30 років. Свій єдиний роман «Буремний перевал» (Wuthering Heights) Емілі надрукувала 1847 року. Незвичайна, новітня побудова розповіді здивувала критиків. Хоча перші відгуки були як добрі так і погані, згодом книга набрала статусу класичного твору англійської літератури. Зараз творчість англійки переживає сплеск інтересу. Читачі і літературні критики назвали книгу Емілі Бронте шедевром: для свого часу твір виявився новаторським. Популярності Емілі Бронте додали вірші.