«Прекрасне, гартоване в боротьбі» (Регіональна кампанія «Павло Загребельний – письменник, якого читають») Виставка-портрет

2018-08-02

/Files/images/P7130277.JPG

З 1 лютого 2018 року розпочав свою роботу Регіональний проект бібліотек Дніпропетровщини «Читаємо разом». В цьому році він проходить за темою: «Павло Загребельний – письменник, якого читають» у рамках ознайомлення з творчістю відомого українського письменника. З цієї нагоди в інформаційно-краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» бібліографом Демченко В.А. оформлено виставку-портрет «Прекрасне, гартоване в боротьбі»

…Мені здається, що я багато сказав із того,

що хотів сказати у своєму житті.

У своїх книжках я досить відвертий.

П. Загребельний

Павло Архипович Загребельний – письменник, мислитель, громадянин народився 25 серпня 1924 року в с. Солошиному Кобеляцького району на Полтавщині. Учасник Другої світової війни, нагороджений бойовими орденами та медалями. 1951 року закінчив філологічний факультет Дніпропетровського університету. Працював у обласній пресі, журналі «Вітчизна», був головним редактором «Літературної України». З 1964 року – секретар Спілки письменників України, з 1979 до 1987 року – Голова Комітету з Державних премій України ім. Т. Шевченка. Неодноразово обирався депутатом Верховної Ради Української РСР та Верховної Ради СРСР. Герой України. Удостоєний лауреата Державної премії СРСР, Національної премії ім. Т. Шевченка.

Павло Загребельний автор понад сорока романів. За сценаріями його творів на Київській кіностудії імені Довженка зняті художні фільми: «Ракети не повинні злетіти», «Перевірено – мін немає», «Лаври», «Ярослав Мудрий».

П. Загребельний дебютував у літературі книжками новел. Уже перший роман «Дума про невмирущого» (1957) приніс молодому авторові читацьке визнання. Згодом кожен його новий твір ставав неординарною подією в літературному житті, викликав широкий суспільний розголос, привертав увагу науковців і критиків. Він створив цілу бібліотеку високохудожньої, талановитої історичної та сучасної прози, яка справила великий вплив на суспільну свідомість і думку, рішуче виступала в обороні національних святинь, стала для мільйонів українців камертоном громадянської небайдужості, людської гідності, високої духовності. Це романи «Європа–45», «Спека», «Європа. Захід», «День для прийдешнього», «Шепіт», «Добрий диявол», «Диво», «З погляду вічності», «Переходимо до любові», «Первоміст», «Смерть у Києві», «Намилена трава», «Євпраксія», «Розгін», «Левине серце», «Роксолана», «Я, Богдан», «Південний комфорт», «Вигнання з раю», «Безслідний Лукас», «День шостий», «Тисячолітній Миколай», «Гола душа», «Ангельська плоть», «Попіл снів», «Зона особливої охорони», «Юлія або Запрошення до самовбивства», «Брухт», «Стовпотворіння», книжка публіцистичних роздумів «Неложними устами», п’єси, кіносценарії, літературні портрети сучасників, мистецтвознавчі, літературознавчі та критичні статті й розвідки. Вони активно сприймаються читачем, обговорюються критикою. Видання письменника останніх років було зібрано у збірник «Думки нарозхрист».

Твори П. Загребельного перекладено мовами багатьох народів світу. Серед видань останніх років збірка публіцистичних статей «Український шлях».

З ім’ям П. Загребельного пов’язані формування і творчий розквіт багатьох талановитих письменників, зокрема плеяди шістдесятників, молодої літературної хвилі минулого століття. Принциповий, безкомпромісний і безстрашний в обстоюванні істини, передової думки, національних інтересів, письменницької справи та кожного талановитого імені. Він давав високі уроки громадянської мужності, людяності, порядності, відповідального ставлення до слова і діла. Це дійсно істинний класик в нашій літературі, найпотужніший український письменник сучасності. Його твори – це твори на виріст, які залишаються не тільки в українській, але й світовій літературі. Талановитий у всьому П. Загребельний являв яскравий взірець самовідданого служіння літературі, народові, Україні.

Запрошуємо всіх бажаючих до нашої книгозбірні !