Народознавча поличка «Магія свята Івана Купала»

2018-07-05

/Files/images/P7040267.JPG

У давні часи в предків наших,

Коли сонце Богом величали,

Родилось прекрасне свято,

Яке люди Іваном Купало назвали.

І кожен рік у цей день пісні лунають навкруги,

Танцюють парубки,

Дівчата збирають квіти запашні

І у віночок їх сплітають.

Стрибають через вогнище усі

Й бажають один одному здоров’я і кохання.

Це свято відоме з давніх –давен. Припадає воно на середину літа, на період літнього сонцестояння. Цього дня наші предки збирали трави та зілля, плели вінки з квітів, купалися та обливалися водою, а ввечері розпалювали вогнище і стрибали через нього. За повір’ям це приносило очищення від хвороб та злих духів.

На Україні свято Купала також мало велике поширення в минулому, а подекуди зберігається ще й тепер. Його походження, як і сама назва, дещо стерлися в людській пам’яті, проте воно й досі полонить своєю красою й поетичністю. Відзначають його 6-7 липня. Проводиться свято біля води з вогнищем , бо вогонь – це частина сонячного світла, він оберігає від усього злого.

Купало - свято молодіжне, звідси єднання молодих сердець на святі. За давніми віруваннями, сонце рано сходить, а трави і квіти набирають більшої сили, опівночі цвіте папороть.

У народі казали: хто знайде цвіт папороті на Івана Купала, той буде багатий і здоровий.

Цього дня обов’язково треба когось облити водою, бо вона символізує сили води і запросини дощу.

В інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» з нагоди цього прекрасного літнього, трав’яного , квітучого свята провідним бібліотекарем Байрак Л.І. оформлено народознавчу поличку «Магія свята Івана Купала». Кожен бажаючий відвідувач має можливість ознайомитися з літературою, кольоровими вкладками періодичних видань про історію походження свята і його головні прикмети, та зацікавити свій погляд на прекрасних композиціях живих квітів, які прикрашають народознавчу поличку.

/Files/images/P7040270.JPG

Народне свято… Яка краса, сила людського духу жила в його дійстві! Але час не завжди був сприятливим для поширення, розвитку неповторних надбань. Значно швидше стиралося, забувалося в плині часу те, що любовно творилося віками.

Свято Івана Купала живе, бо це - витвір душі народу. Живе воно в чарівності ночі, у вогні душі, і квітці папороті.

В цей день вітаємо всіх Іванів, Іванівних, Івановичів з цим особистим днем!

Всіх наших користувачів, відвідувачів, земляків вітаємо зі святом! Хай принесе воно Вам щастя і здоров’я!

Кiлькiсть переглядiв: 66

Коментарi