«Будь славен Перемоги День» (До 73- річниці Перемоги над нацизмом у Європі)

2018-05-03

/Files/images/IMG_20180429_135312.jpg

l Годинник історія відраховує рік за роком, місяць за місяцем двадцять першого століття. В травневі дні ми все частіше і частіше подумки вертаємося назад, до найкровопролитнішої в світовій історії війни, події якої для українського народу розпочалися ще з вересня 1939 року.

Двічі прокотилася вона вогненним смерчем Україною. Спопеляючою блискавицею пронизала серця і душі, опалила кожну сім’ю і оселю, кожне життя. ЇЇ гірка правда ніколи не полишить нас. Саме тому війна й досі не закінчилася для багатьох. Для фронтовиків вона – у спогадах, ранах і нагородах , які дотепер знаходять своїх героїв. Для вдів, матерів, і дітей, усіх тих, хто не дочекався рідних з далеких фронтів, вона – у скорботі й надії дізнатися про місце їх загибелі, поховання.

Для всіх нас війна – вічно у незгасній пам’яті. Адже пам’ять – частина духовного життя народу, його найсвятіша істина. Той, хто пам’ятає, завжди сильніший, бо озброєний досвідом минулого. Досвідом боротьби і подолання труднощів , самозречення і відданості, мужності і непокори.

Події другої світової війни не перестають вражати силою народного духу, величчю подвигу мільйонів, що піднялися на захист Батьківщини, своїх осель і родин. Про це створено тисячі книг, кінофільмів, картин, симфоній, пісень. Однак тема героїзму в роки війни нескінчена, бо має вічне джерело, витоки якого – у народній пам’яті, що закарбувала імена тих, хто поліг в ім’я Перемоги. Ця пам’ять незгасна - вона у наших серцях. Ми назавжди запам’ятаємо часові і просторові рамки епопеї визволення України: від 18 грудня 1942 року до 28 жовтня 1944 – го.

З нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення і 73 – річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. оформлено ілюстративну - документальну виставку «Будь славен Перемоги День». Після закінчення війни все менше і менше, серед нас залишається її живих очевидців, які б змогли розповісти про жахливі події тих років і тому запропонована виставка читачам, відвідувачам дасть змогу звернутись до документальних свідчень епохи – фотознімків, книжкових видань завдяки яким можемо повернутися в минуле, переживаючи хвилюючі миті зустрічі з ними та пізнати історичну правду про трагічні сторінки війни.

Вітаємо Шановних ветеранів та жителів нашого міста зі святом Перемоги!

/Files/images/IMG_20180429_135541.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi