«Великі твої жертви, Україно» ( До 85-ти річчя вшанування пам’яті жертв Голодомору)

2018-04-23

/Files/images/P4230175.JPG

Не звільняється пам’ять,

Відлунює знову роками.

Я зітхну… Запалю обгорілу свічу

Помічаю: не замки твердині, не храми -

Скам’янілий чорнозем – потріскані стіни плачу.

Піднялись, озиваються в десятиліттях

З далини, аж немов з кам’яної гори.

Надійшли. Придивляюсь: Вкраїна ХХ століття.

І не рік, а криваве клеймо: «Тридцять три».

С. Олійникова

Український народ шанує День пам’яті жертв Голодомору, як дату великої скорботи. Це є свідченням визнання необхідності збереження історичної пам’яті про трагічні сторінки вітчизняної історії як для сучасного суспільства, так і для майбутніх поколінь.

Голодомор 1932- 1933 років є окремою сторінкою історії українського народу, про яку не можна не згадувати без сліз на очах. Україна втратила мільйони своїх кращих синів і дочок – хліборобів, учених, творчу інтелігенцію та інших.

Скільки б часу не сплинуло не загоїться сердечна рана від втрати. Ми мусимо пам’ятати про кожного, хто страждав , гинув страшною смертю, не дав розквітнути новим паросткам життя. І цю пам’ять передати наступним поколінням, щоб гіркий досвід минулого ніколи не повторився.

Минуле повинно говорити, ось і відкриваються все нові і нові сторінки історії, свідчать очевидці про неймовірні випробовування, які випали на долю нашого народу.

2018 рік ухвалено роком вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932- 1933 років, геноциду українського народу. У листопаді Україна та весь цивілізований світ будуть вшановувати 85-ту роковину трагедії Голодомору.

Цьогоріч цей день пам’яті випадає на 24 листопада. По всій Україні відбудуться поминальні заходи. О 16.00 – загальнонаціональна хвилина мовчання й початок акції «Засвіти свічку у вікні».

В інформаційно – краєзнавчому відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлено довготривалу вітрину – пам’яті «Великі твої жертви, Україно» (До 85-ти річчя пам’яті вшанування жертв Голодомору). Виставка ознайомить кожного читача, відвідувача, користувача з розділами «Пам’яті скорботний вогник», «Спогади про свідчення очевидців», «Біль голодних років», «Злочин без строку давності», «Сторінками художнього слова».

Кожний розділ представляє документальні книги та статті, журнальні публікації, спогади свідків тих жахливих подій, а також художні твори відомих українських авторів В.Барки «Жовтий князь», Н.Фесенко «Малороска», поезії Г.Бідняка «Голодомор», М.Г. Лактіонов – Стезенко «Смак трави», де зображується спектр подій страшних років Голодомору.

Запрошуємо до інформаційно – краєзнавчого відділу міської бібліотеки читачів, молодь для ознайомлення та глибокого осмислення подій тих пам’ятних історичних часів.

Пам’ять бережемо в душах… Це наш біль, наша скорбота…

Прошу у серці запаліть

Скорботи полум’я священне