Книжкова полиця «Багатогранність життя в творчості Василя Земляка» (до 95-річчя від дня народження Василя Сидоровича Земляка)

2018-04-16

/Files/images/Земляк В..png 23 квітня, виповнюється 95 років від дня народження Василя Сидоровича Земляка (справжнє прізвище – Вацик) – українського письменника та кіносценариста. До цієї дати абонемент КЗК «Апостолівська міська бібліотека» підготував до уваги користувачів книжкову полицю «Багатогранність життя в творчості Василя Земляка».

Свої перші оповідання Василь Земляк опублікував у 1945 році, а в лютому 1957 року його прийняли до Спілки письменників України. Опублікувавши у 60-х роках повісті «Гнівний Стратіон» (1960) та «Підполковник Шиманський» (1966) він привертає до себе увагу громадськості. Але справжню славу йому принесли романи – дилогія «Лебедина зграя» (1971) та «Зелені млини» (1976). За ці твори у 1978 році він був відзначений Державною премією ім. Т. Г. Шевченка.

Герої творів В. Земляка - воїни, диваки, мрійники, трударі, поети, мудреці, у складних катаклізмах історії гинуть, перемагають, воскресають і навіть залишаються в пам’яті нащадків – живуть тим життям, яке судилося одвічно людині на землі. Письменник прагнув творити так, щоб поєднати минуле з майбутнім, «побачити землю свою у єдності й цілісності великого й малого, у величі загиблих і в буденності живих». І він назавжди залишається у пам’яті народній, як митець.