«Їхня стихія – то політ» (до Міжнародного дня птахів)

2018-04-02

/Files/images/P4020158.JPG

Щорічно 1 квітня відзначається у світі Міжнародний день птахів. Саме цього дня в 1906 році була підписана Міжнародна конвенція з охорони птахів. День птахів – це не тільки річниця Конвенції, але і час прильоту пернатих із зимівель.

Повернення птахів святкується також і як прихід весни. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішуються шпаківні, роблять дуплянки та інші пташині «будиночки». Птахи є особливою групою тваринного світу, багато видів якої легко побачити, чи почути їх спів не тільки в дикій природі, але й в населених пунктах і навіть на власному дворі. Вони приваблюють нашу увагу своїм мелодійним співом, красивим забарвленням, граційним польотом, цікавою поведінкою.

Птахи не тільки прикрашають ліси, поля, луки, парки, сквери. Вони являються справжніми помічниками і друзями людини. Знищуючи велику кількість шкідників сільського і лісового господарства, вони зберігають для людей врожаї садів, полів, городів.

Від поведінки людей часто залежить їхня доля. Особливо болісно впливає господарська діяльність людини: розорювання земель, осушування боліт, застосування міндобрив і отрутохімікатів, вирубування лісів, викошування трав… Усе це для багатьох птахів – екологічні катастрофи…

Список пернатих, що зникають, поповнюється із сумною сталістю, – з лиця Землі зникло понад 160 їх видів і підвидів. У Європі під загрозою зникнення понад 50% птахів. Нам необхідно зберегти і примножити крилатих друзів, щоб майбутнє покоління бачило їх красу не тільки на картинках книжок, а й у природних умовах рідного краю. Птахи мають велике значення в природі і житті людини. Вони є нашими найкращими друзями, з ними людина стає кращою, внутрішньо красивішою, благороднішою, чистішою.

В інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» бібліографом Демченко В.А. підготовлено виставку – коллаж «Їхня стихія – то політ» з метою привернення уваги громадськості до птахів та екологічних проблем, пов’язаних з ними. Тож приваблюйте птахів на свої поля, сади, городи, у міські парки, підгодовуйте взимку, влаштовуйте штучні гнізда і вони віддячать вам сторицею.