«У його творах правда жива» (До 100-річчя від дня народження Олеся Гончара, письменника – краєзнавця)

2018-03-28

/Files/images/P3270137.JPG

Здрастуй, сонце, і здрастуй, вітре!

Здрастуй, свіжості нив!

Я воскрес, щоб із вами жити

Під шаленством весняних злив.

В. Симоненко

У просторому вимірі вічною є пам’ять. Вона не міліє у розрізі здобутків митця, його присутності в духовній спадщині народу. Хочеться вірити, що літературні джерела письменника стануть поверненням у різних вимірах часу, як громадського діяча. Одного із чільних літературних діячів перебудови та боротьби за незалежність Української держави.

Придніпров’я – батьківщина письменника. Саме тут на околиці Катеринослава ( м. Дніпро) 3 квітня 1918 року народився Олесь Гончар (Олександр Біличенко).

В цьому році в перших числах квітневих днів славна Дніпропетровщина вшановує пам’ять неперевершеного сина Придніпров’я.

Олесь Гончар – письменник чистих і глибоких дум, діапазон почуттів його безмежний, своїм творчим поглядом він охоплює людину в її далекому минулому, і в стрімкому сьогоднішньому.

У книг, як і в людей, свої долі, свої дороги, свої мандри в читацькому світі. Кожна книга письменника такі як «Людина і зброя», «Тронка», «Циклон», «Собор», «Твоя зоря» та інші знайшли шлях до читача .

З приводу 100- річного ювілею письменника – краєзнавця в Інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» відвідувачам та користувачам є можливість ознайомитися з книжковою мандрівкою «У його творах правда жива».

Провідний бібліотекар Байрак Л.І. запрошує читачів поринути в обдарований, світотворчий шлях багатющого художнього слова Олеся Гончара до перегляду літературних шедеврів.

Приорілля , нікопольські і криворізькі степи, присамарські плавні, синельниківські села, мальовничі гаї і річки, озера і ліси Придніпров’я можна зустріти в багатьох творах письменника.

Тож запрошуємо до інформаційно – краєзнавчого відділу для ознайомлення з життєвим та творчим шляхом Олеся Гончара – світочем української нації, оберегом соборів наших душ , який все своє свідоме життя присвятив рідному народові, відродженню його духовності і культури.

Добро перемагає. Перемагає завдяки й творчості славного сина України, творчості, що явила нам дух епохи – дух ХХ ст.

/Files/images/P3280140.JPG