«Українці люблять сало, як ведмеді мед» (засідання народознавчого клубу «Криниченька»)

2018-03-22

/Files/images/P3220112.JPG

/Files/images/P3220116.JPG

Для українців сало є не лише цінним продуктом харчування, а й символом національної культури. Витоки такого шанобливого ставлення до сала слід шукати в історії нашого народу.

Сало було завжди продуктом живлення бідних людей, бо кращі шматки свинячої туші діставалися тим, хто міг за них заплатити або відняти. Ось і навчилися бідняки заготовляти сало шляхом засолки, іноді копчення, і подальшого визрівання.

Сало при помірному вживанні вважається дуже корисним продуктом. Є така штука, як арахідонова кислота, яка в чистому вигляді не вживається, на жаль, але зате це диво міститься в салі і активно бере участь в холестериновому обміні, клітинної та гормональної активності.

22 березня до інформаційно – краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» завітали учні 8 – А класу ЗШ №3 разом з вчителем Поливода Ірина Романівна. В рамках першого цьогорічного засідання клуба для учасників було запропоновано етнографічний нарис «Українці люблять сало, як ведмеді мед». Присутні ознайомилися з цікавою інформацією про сало як символом національної культури нашого народу, його значенням та особливостями приготування і споживання від найдавніших часів до сьогодення. Розширили уявлення про цей продукт як невід’ємну складову раціону пересічної людини, його вплив на здоров’я в цілому. У ході заходу учні переглянули відео сюжети та відео кліпи, а також з їхніх уст пролунали прислів’я та анекдоти про знаковість цього продукту. Підготували та провели цікавий захід провідний бібліотекар Байрак Л.І. і бібліограф Демченко В.А.

Не можна сказати, що споживання свинячого сала є характерним лише для українців. Його охоче вживають поляки, угорці, німці, білоруси та інші народи, але в різних етнографічних середовищах ті самі речі отримують різний знаковий статус. Для українців сало стало символом не лише української кухні, а й українського способу життя.

/Files/images/P3220136.JPG

/Files/images/P3220135.JPG