«Щоб далі йти дрогою одною»

2018-03-17

/Files/images/f/IMG_20180317_105058.jpg /Files/images/f/20180317_101737.jpg

Щорічний Всеукраїнський літературно – мистецький конкурс (далі – конкурс) «Щоб далі йти дорогою одною», присвячений спадку української поетеси Олени Теліги - одна з найважливіших і знакових подій культурного життя країни. Тому 17 березня 2018 року у Дніпрі в «Media Рrostor» відбувся обласний тур конкурсу, співорганізатором, якого як і в попередні роки, виступила обласна бібліотека для молоді імені Свєтлова. Проведенню конкурсу сприяли: Дніпровська облдержадміністрація, обласні організації спілок письменників України та театральних діячів України, Всеукраїнського жіночого товариства імені Олени Теліги та Всеукраїнського об’єднання Ветеранів, Дніпровське товариство політичних в'язнів та репресованих. Конкурсантів привітали голова журі - директор бібліотеки для молоді ім. М. Свєтлова Ольга Матюхіна та інші члени журі, один із яких - голова Дніпровського товариства політичних в'язнів та репресованих Іван Дремлюга, нагадав про важливість пам’ятати героїчні вчинки поетеси Олени Теліги, яка зробила свій життєвий вибір та боролася за створення незалежної України. Захід об’єднав творчу молодь міста Дніпра та області. Цього року змагались близько шістдесяти учасників, які перемогли в регіональних та місцевих відбіркових турах. Школярі, студенти та професійні читці, усі вони змагалась у чотирьох номінаціях: «Учні» (14-18 років), «Студенти», «Професійні читці» (молодь до 35 років) та «Творча молодь» (учні, студенти і професіонали, які представляли власні вірші, нариси, есе та мистецькі доробки, присвячені життю і творчості Олени Теліги). Оцінювало їх виступи професійне журі, у складі якого були активісти, літературознавці, письменники, театральні діячі, бібліотечні працівники. Журі оцінювали кожного учасника за десятибальною шкалою. Так, конкурсанти декламували вірші Олени Теліги, виконували пісні, поклавши поезію на музику. Крім того, творчі колективи продемонстрували свої театрально - вокальні дані. Взяли участь в конкурсі і користувачі кафедри юнацтва КЗК «Апостолівська міська бібліотека» – переможці місцевого відбіркового туру – Ольвія Величко (учениця 10–Б класу ЗОШ І-ІІІст.№1) та Артем Лушин (учень 11–А класу ЗОШ І-ІІІст.№1). Звісно, що конкурсанти мали різний рівень підготовки, розуміння творчості Олени Теліги, заглиблення у її зміст. Однак, хочеться виділити натхнення та емоційний підйом наших виконавців, які дивували і тішили своїми здібностями, щирістю декламування творів Олени Теліги «Не треба слів» та «Пломінний день», за що отримали оплески глядачів і вболівальників та 4 місце з рахунком в 69 та 62 бали. Після підведення підсумків відбулося відзначення конкурсантів, які посіли призові місця. Переможці обласного етапу поїдуть змагатися у майстерності читців до Києва. Вітаємо наших конкурсантів, дякуємо за участь і бажаємо в майбутньому докласти ще більше зусиль і здібностей (не хватило лише трішки), щоб отримати перемогу!