«В’ячеслав Чорновіл – буревісник української незалежності» (до 85-річчя від дня народження В.М. Чорновіла, українського політика, публіциста)

2018-03-20

/Files/images/P3190106.JPG

Людина є лише гостем на цьому світі. Вона приходить і відходить. Залишається тільки пам’ять. Та найважче змиритися з тим, коли не стає тих, які здаються живішими за всіх живих. Таким був В’ячеслав Чорновіл – завжди усміхненим, позитивним, енергійним, щирим, з іскрами в очах. Важко повірити, що вже минуло 19 весен без провідника.

19 березня в інформаційно – краєзнавчому відділі пройшла відео година пам’яті «В’ячеслав Чорновіл – буревісник української незалежності», підготовлена бібліографом Демченко В.А.. На заході присутні користувачі бібліотечними послугами дізналися про життєвий та суспільно – політичний шлях провідника українського національно – демократичного визвольного руху кінця 80-х — 90-х років.

В’ячеслав Максимович Чорновіл - український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний в'язень СРСР, Лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975). Народився 24 грудня 1937 року в селі Єрки Катеринопільського району. Маючи непересічні здібності, В’ячеслав Чорновіл міг побудувати кар’єру, стати успішним науковцем, але він обрав інший шлях: шлях мученика, борця за волю, демократію України. Фактично він став початком відродження українства у другій половині ХХ століття: започаткував рух шістдесятництва, дисиденства, як нові форми протесту, ініціював створення УГС.

Загинув 25 березня 1999 року за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем. Мільйони українців гідно провела в останню путь свого Героя, якого не стало так несподівано. У 2000 році В’ячеславу Чорновілу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена Держави.

«Дай Боже нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося гірко любити її, втративши. Настав час великого вибору: або єдність і перемога та шлях до світла, або поразка, ганьба і знову довга дорога до волі».

В’ячеслав Чорновіл виконав свою клятву: був вірний Україні до останніх хвилин свого життя. Потрібно пам’ятати цю велику людину, та не забувати про те, що на плечі кожного з нас також покладені національні обов’язки, що існування Української держави неможливе без подальшої боротьби. А найголовніше – бути українцями до останньої клітини нашого тіла та душі та пам’ятати про чин кожного Героя України.

/Files/images/P3190100.JPG

/Files/images/P3190103.JPG