«У світлі великого імені» (до 204-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка – українського поета,художника та письменника)

2018-03-06

/Files/images/P3060066.JPG

Ну що б здавалося, слова…

Слова та голос – більш нічого.

А серце б’ється – ожива,

Як їх почує!.. Знать до Бога

І голос той, і ті слова

Ідуть меж люди!

Т. Шеченко

Щовесни, коли тануть сніги і нарешті засяє веселка, повні сил і живої снаги ми вшановуємо пам'ять Шевченко.

Цими березневими днями ми відзначаємо 204-річчя від дня народження великого сина українського народу, геніального поета, художника та мислителя Тараса Григоровича Шевченко. Народився славний поет 9 березня 1814 року. Тоді, темної ночі, перед світанком, у селі Моринцях на Звенигородщині, у хаті Григорія Шевченка, кріпака пана Енгельгарда, блиснув єдиний на все село вогник: народилася нова панові кріпацька душа, а Україні – її Великий співець – Тарас Шевченко. Він прожив усього 47 років, із яких 24 роки був у кріпацтві. 10 років мучився у солдатській неволі на заслання і всього 13 років був вільною людиною. 13 років волі… За сміливі заклики, вільнодумні твори царський уряд заборонив поету писати і малювати. Усіляко переслідував і жорстоко карав. У 1861 році на Україну страшним громом чорною хмарою печалі прилетіла звістка – У Петербурзі 10 березня перестало битися серце великого поета. Перепоховали Т. Г. Шевченка в Україні над Дніпром, поблизу Канева. Мрія поета здійснилася. Шевченко є гордістю, честю і славою України. Ми називаємо його кобзарем.

В інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» провідним бібліотекарем Байрак Л.І. підготовлено виставку – портрет «У світлі великого імені». Вона присвячена життю і творчості великого поета. Матеріали про життєвий та творчий шлях українського письменника, художника Т.Г. Шевченка представлені у розділах:

v «Шляхами великої долі»;

v «Натхненне слово кобзаря»;

v «Пензлем Шевченка»;

v «Жіноча доля в творчості Т.Г. Шевченка».

Запрошуємо всіх бажаючих ознайомитися із даною виставкою та почути розповідь Байрак Л.І. про нові книги, в яких описано красу, неповторність, чарівність Шевченкового слова, його бібліографічні дані, значення творчості Т. Шевченка для українського народу.

У кожній хаті нехай живе, а не стоїть почесно на полиці мудре, ніжне, гнівне, пророче слово нашого Кобзаря. Адже його твори – це історико – культурні пам'ятки, що житимуть віки, як живуть у народі перекази про народних героїв.