«Мова нашого народу неповторна і свята» (До Дня рідної мови)

2018-02-20

/Files/images/P2200048.JPG

Яке то щастя мати мову,

Якою писаний «Кобзар»!

Оту святу многовікову,

Наш найдорожчий Божий дар!

В.Квітневий

Кожного року 21 лютого увесь світ відзначає Міжнародний День рідної мови.

Це свято досить молоде. Воно запроваджене у листопаді 1999 року з метою захисту мовної й культурної багатоманітності.

Мова – це історія народу, його світогляд. За висловом нашого відомого мовознавця Олександра Потебні, виникнення кожної мови то « не народження дитини і не падіння яблука, про яке при спостереженні можна сказати, що воно сталося о такій - то годині».

Що можна сказати точно – так це те, що нова літературна українська мова завдячує своєму поширенню Іванові Котляревському із його славетною «Енеїдою».

Цінність мови визначаємо ми самі. Кожного дня – спілкуючись нею, співаючи нею, читаючи та пишучи нею, виправляючи свої помилки та вдосконалюючи її. Тоді вона дійсно має змогу розвиватись – « як парость виноградної лози»!

Розкрити повний зміст слова «мова», показати роль української мови в особистому і суспільному житті людини, з’ясувати її місце серед інших мов світу допоможе інформаційна вітрина «Мова нашого народу неповторна і свята, підготовлена провідним бібліотекарем Байрак Л.І. в інформаційно – краєзнавчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека».

Серед безлічі книг з цієї тематики, читачі знайдуть книги з історії рідної мови, сучасні словники та енциклопедії, підручники та посібники з української мови, а також цікаві сценарії святкування Дня рідної мови.

Сподіваємось, що видання, розміщені на нашій мовознавчій вітрині допоможуть збагнути всю велич рідного слова, вивчати українську та милуватися її красою. А твори та вислови видатних особистостей, українських письменників та поетів розкриють багатство та силу українського слова!