«Кохання часу не підвладне» (до Дня Святого Валентина)

2018-02-14

/Files/images/P2140021.JPG

День Святого Валентина ще іменують Днем усіх закоханих. Свято — неофіційне, проте активно відзначається молоддю щорічно 14 лютого. День Валентина прийшов до нас з-за кордону і дуже скоро став одним з найпопулярніших молодіжних свят.

Достовірних даних про те, де саме зародилася традиція святкування — немає, одні вважають батьківщиною знаменного дня — Англію, інші — Францію. За переказами, День Святого Валентина вшановує великомученика Валентина — священика, який всупереч наказу імператора Клавдія ІІ, що забороняв молодим чоловікам мати сім'ю, таємно вінчав закоханих. Правитель вважав, що самотній чоловік, не обтяжений сімейним побутом, має шанси стати кращим воїном, оскільки його думки зайняті тільки майбутніми битвами. Незабаром дії священика були розсекречені, сам Валентин постав перед судом, піддався жорстоким тортурам і згодом був страчений. В ніч перед стратою він написав своїй коханій лист — признання в любові у віршованій формі. Згодом такі листи стали називати «валентинками». Дата смерті великомученика і припадає на 14 лютого.

Минуло багато часу, в XIV столітті священика Валентина канонізували — за благі діяння віднесли до числа святих. Відтоді День Святого Валентина активно святкується в Європі і в нашій країні.

З нагоди цього романтичного свята в інформаційно – краєзнвчому відділі КЗК «Апостолівська міська бібліотека» бібліографом Демченко В.А. підготовлена виставка – інсталяція «Кохання часу не підвладне». Сьогодні вирує гарна атмосфера, оскільки інсталяція прикрашена різноманітними символами кохання: сердечками, янголами, які створюють гарний настрій усім читачам нашої книгозбірні. Також на виставці представлені різноманітні періодичні видання наповнені порадами для закоханих і книги, просякнуті ніжністю та дихають коханням.

/Files/images/0e4374ffcaffee3fb35abf549606d7ffc238308a.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 62

Коментарi