Стендаль (23.01.1783 – 23.03.1842)

2018-01-23

/Files/images/f/IMG_5170.JPG «Бути самим собою – єдиний, мабуть, засіб мати успіх», – писав Стендаль (23.01.1783 – 23.03.1842), автор роману «Червоне та чорне». Один із видатних французьких письменників XIX століття Анрі - Марі Бейль, творив під псевдонімом Фредеріка Стендаля і був прихильником ідеалізації Наполеона, що відбилося в його творчості. Але ставлення письменника до нього, особливо після захоплення останнім престолу Франції, було, досить критичним. Стендаль брав участь у поході Наполеона до Росії в 1812 році, бачив героїзм російського народу, який захищав свою батьківщину, бачив, зокрема, і жорстоку сваволю самодержавства. В літературу XIX століття Стендаль вносить бойовий дух століття і революції, віру в розум, у гармонійну особистість, культ сильних пристрастей. Але відстоюючи ідеали революції, він змушений вдавати, що ці священні для нього ідеали далекі від сучасності, у якій тріумфує проза буржуазного життя. Стендаль підкреслює, що художник тільки тоді виконує своє призначення, коли він веде за собою суспільство. Ще одне важливе положення: мистецтво повинне бути правдивим. У романі «Червоне та чорне» він характеризує роман як «дзеркало, яке проносять по великій дорозі». Якщо дорога брудна, якщо на ній є калюжа, це неминуче відіб'ється в цьому дзеркалі, і дарма було б обвинувачувати дзеркало в тім, що воно відбиває точно; треба обвинувачувати дорогу, або, правильніше, доглядача дороги, в тім, що він погано порядкує на ній". Тож запрошуємо користувачів КЗК «Апостолівська міська бібліотека» ознайомитися з цим та іншими творами письменника, підібраними бібліотекарем кафедри юнацтва та оформленими в книжкову виставку до 235 – річчя від дня народження французького письменника «ПРАВДА СТЕНДАЛЯ»