Книжкова виставка-персоналія «Я б обрав життя, яке прожив…», (до 80-річчя від дня народження Вʼячеслава Максимовича Чорновола)

2017-12-22

/Files/images/Чорновіл В.М..JPG

22 грудня 2017 року в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» оформлено книжкову виставку-персоналію «Я б обрав життя, яке прожив…», присвячену 80-річчю від дня народження Вʼячеслава Максимовича Чорновола.

В’ячеслав Чорновіл сказав: «Україна починається з тебе». Його життя було присвячене Україні. Вʼячеслав Максимович Чорновіл – український політик, публіцист, літературний критик, діяч руху опору проти зросійщення та національної дискримінації українського народу, політичний вʼязень СРСР, провідник українського національно-демократичного визвольного руху кінця 80-90-х років, Герой України (2000, посмертно), лауреат Міжнародної журналістської премії ім. Ніколаса Томаліна (1975).
Вʼячеслав Максимович був ініціатором проголошення Декларації про державний суверенітет України 16 липня 1990 р. та Акта проголошення Незалежності України 24 серпня 1991 р.
Разом з іншими видатними діячами започаткував в Україні національно-визвольний рух шістдесятників та дисидентів. Засновник та головний редактор підпільного українського часопису «Український вісник». Член Української Гельсінської групи. Один з ініціаторів створення Української Гельсінської спілки. Кілька разів увʼязнений за «антирадянську пропаганду» (1967–1969, 1972–1979, 1980–1988). Перебував у мордовських таборах суворого режиму і на засланні. Сумарно пробув у неволі 17 років. У 1990-1992 рр. – голова Львівської обласної ради. Народний депутат України з березня 1990 р.
25 березня 1999 року загинув за нез'ясованих обставин в автокатастрофі на шосе під Борисполем.
«Дай, Боже, нам любити Україну понад усе сьогодні – маючи, щоб не довелося потім гірко любити – втративши», – залишив він такий заповіт.