Генріх Теодор Белль (21.12.1917-16.07.1985)

2017-12-21

/Files/images/f/IMG_5086.JPG

Генріх Теодор Белль (21.12.1917-16.07.1985) – німецький прозаїк і новеліст, автор антинацистських та соціально-критичних романів «Де ти був, Адаме?», «Більярд о пів на десяту», «Очима клоуна», «Груповий портрет з дамою» інші, що вирізняються глибиною психологічного аналізу, гостротою етичної проблематики та гуманізмом. Письменник писав також оповідання, автобіографічну повість «Що станеться з хлопчиком…», театральні, телевізійні, та радіоп'єси, літературну критику. Отримав Нобелівську премію у 1972 році «за творчість, у якій сполучається широке охоплення дійсності з високим мистецтвом створення характерів і яка стала вагомим внеском у відродження німецької літератури». У рік смерті Белля був виданий найперший роман письменника «Солдатська спадщина», який був написаний в 1947, однак публікувався вперше. Він оповідає про криваві події, що відбувалися під час війни в районі Атлантики й Східного фронту. З біографією та творчістю Генріха Белля можна ознайомитися в КЗК «АМБ» на виставці – вшануванні письменника «Тема Другої світової війни в творчості Г. Белля», яка підготовлена бібліотекарем кафедри юнацтва до 100 – річного ювілею від дня народження німецького письменника Генріха Теодора Белля.