• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Новини бібліотеки
  • Урок пам’яті «Вони першими ринулись у бій» (до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС)

Урок пам’яті «Вони першими ринулись у бій» (до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС)

2017-12-12

/Files/images/IMG_5076.JPG

ВОНИ ПЕРШИМИ РИНУЛИСЬ У БІЙ

Чорнобильський вітер по душах мете,

Чорнобильський пил на роки опадає.

Годинник життя безупинно іде.

… лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.

31 рік минув від найбільшої у світі техногенної катастрофи. Чорнобиль став символом нашої спільної біди, незліченних втрат, чорною смугою пройшов по долях мільйонів наших співгромадян. З метою гідного відзначення мужності, самовідданості і високого професіоналізму учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, Президент України Указом від 10 листопада 2006 року №945/2006 «Про День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» постановив: «Установити в Україні День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який відзначати щорічно 14 грудня, у день закінчення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС».

12 грудня 2017 року в комунальному закладі культури «Апостолівська міська бібліотека» відбувся урок пам’яті до Дня вшанування ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС «Вони першими ринулись у бій», підготовлений спільно з Апостолівським міським історико – краєзнавчим музеєм з метою вшанування тих, хто ринувся в бій з невидимим ворогом – радіацією, тих, хто ціною свого здоров’я, а іноді і життя, заступив нашу рідну Україну, не допустив ще більшого лиха. В заході взяли участь учні груп 52 та 13 ОКС ДПТНЗ «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів». Студенти ознайомились з трагічними та незабутніми сторінками нашого минулого, дізналися про причини та жахливі наслідки аварії на ЧАЕС, переглянули документальну стрічку «Чернобыль. Съемки 1986 года», тематичні відеоролики «Перші ліквідатори аварії на ЧАЕС» та «Героям Чорнобиля присвячується». Директор музею З.Хомич розповіла про подвиг 28 ліквідаторів, які 26 квітня першимиприйняли на себе вогонь, а бібліотекар кафедри юнацтва Л.Зінов’єва - про документальні книги, фотоальбоми, спогади добровольців, художні твори, присвячені трагічній сторінці нашої історії, зібрані в тематичній поличці «Чорнобиль – біль і скорбота України»; навела статистичні дані Чорнобильської трагедії на Дніпропетровщині, по Апостолівському району та згадала поіменно перших ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Дніпропетровщина була однією з перших областей, які взяли участь у ліквідації аварії. 23 тис. жителів області, з них 600 чол. апостолівчан стали безпосередньо учасниками ліквідації.

Чорнобильська біда надовго залишиться у нашій пам’яті. Ще довго ми будемо відчувати на собі її наслідки, ще довго чутимемо її дзвони. Вони лунатимуть за тими, кого вже немає, кого не стане завтра, хто заплатив за це своїм здоров’ям і життям… На жаль, з сумом констатуємо той факт, що понад 200 чоловік ліквідаторів району пішли з життя. Всі присутні хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, чиє життя передчасно обірвала Чорнобильська трагедія. Подвиг людей, які ціною свого життя усували наслідки трагічної аварії на Чорнобильській атомній електричній станції, вічно буде жити в нашій пам’яті. Вічна слава героям Чорнобиля, цвіту нашого народу, що у розквіті духовних і фізичних сил віддали молодість і найдорожче, що є в кожного з нас, - життя!!!

Кiлькiсть переглядiв: 350

Коментарi