«Агресія – перший крок до насильства» (Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»)

2017-12-08

/Files/images/PC060153.JPG

Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.

Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Читальний зал КЗК «Апостолівська міська бібліотека» також долучився до цієї акції. Для відвідувачів провідним бібліотекарем Байрак Л. І. підготовлено тематичний перегляд літератури та було проведено бесіду – діалог 6 грудня «Агресія – перший крок до насильства» .

На жаль в наш час багато дій можна назвати насильницькими. Не всі про це знають. Можливо, саме тому багато підлітків зазнають насильства, жорстокості, не усвідомлюючи цього.

Бесіда для молоді була направлена в першу чергу на збільшення знань про всі форми насилля. Змістовність бесіди бібліотекаря була спрямована на профілактику насилля, для аналізу власних дій, вчинків, переосмислення цінностей.

У розмові з молоддю бібліотекар сконцентрувала увагу на виховання людяності, любові до ближнього, поваги до гідності іншої людини та свідомого ставлення до свої прав і обов’язків.

В кінці повідомлення Байрак Л.І. ознайомила з викладкою літератури по даній темі і побажала молоді оберігати себе та ніколи не попадати в жорстокі тенета насилля.