Джонатан Свіфт (30 листопада 1667 — 19 жовтня 1745)

2017-11-29

/Files/images/f/IMG_5041.JPG

Джонатан Свіфт (30 листопада 1667 — 19 жовтня 1745) — церковний діяч, публіцист, сатирик, англомовний ірландський письменник, відомий як автор «Мандрів Гуллівера». Британська енциклопедія вважає його найвидатнішим англомовним прозаїком-сатириком усіх часів. Менш відомий як поет. «Мандри Гуллівера» — програмний маніфест Свіфта-сатирика. У першій частині читач сміється над безглуздою зарозумілістю ліліпутів. У другій, в країні велетнів, змінюється точка зору, і з'ясовується, що наша цивілізація заслуговує такого ж осміяння. У третій висміюються наука і людський розум взагалі. Нарешті, у четвертій з'являються мерзенні йєху, як концентрат споконвічної людської природи, що не облагороджена духовністю. Свіфт зазвичай не вдається до моралізаторських повчань, даючи читачеві змогу зробити власні висновки — вибрати між йєху і їх моральним антиподом, химерно вбраним у кінську подобу. Запрошуємо користувачів КЗК «Апостолівська міська бібліотека» ознайомитися з цими та іншими творами видатного діяча на виставці «Джонатан Свіфт – майстер сатири», оформленій бібліотекарем кафедри юнацтва з нагоди відзначення 350 – річчя від дня народження ірландського письменника Д.Свіфта.