«Свічка 33-го не згасне» (до Дня пам’яті жертв Голодомору)

2017-11-23

/Files/images/DSCN3101.JPG

Вшановуючи минуле, будуємо майбутнє. Голодомор в Україні спричинив глибокі наслідки. І саме тому ми повинні повною мірою врахувати всі ці наслідки і добитися істини та правди, а також виявити його причини.

Українські люди, які не знали слова геноцид, стали його жертвами, "власною страшною долею шлють нам пересторогу крізь плин віків".

Люди не спроможні щось змінити в минулому, але в змозі дати йому об'єктивну оцінку, а також винести з того уроки і запобігти поверненню гірких і драматичних сторінок історії. Всебічні, правдиві знання допоможуть уникнути подібних катастроф у майбутньому. Головне - не допустити цього у теперішньому суспільстві. Це стане найбільшим вшануванням пам'яті жертв страшної трагедії.

Щорічно четверту суботу листопада у країні проголошено Днем пам’яті про жертви цієї трагедії. До цієї теми провідний бібліотекар читального залу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» підготувала виставку-реквієм «Свічка 33-го не згасне». На ній представлені книжкові та газетно-журнальні публікації, за допомогою яких відвідувачі мають змогу одержати інформацію про те, що Україна в 1932-1933 роках пережила страшну трагедію – Голодний Мор, який забрав життя мільйонів наших земляків. Голодомор – не історична минувшина, а глибока духовна рана, яка нестерпним болем пронизує нашу пам'ять… Не може бути гіршої муки, аніж бачити як від голодної смерті відходить у небуття твоя родина.

Тож ми, українці, повинні пам’ятати про трагічні сторінки нашої історії, щоб вони більше ніколи не повторилися!

Запрошуємо Вас відвідати нашу виставку та вшанувати пам'ять жертв Голодомору.