«Творець монументального циклу антивоєнних романів»(до 130–річчя від дня народження німецького письменника Арнольда Цвейга)

2017-11-13

/Files/images/IMG_5020.JPG

Арнольд Цвейг (10.11.1887 – 26.11. 1968) - відомий німецький письменник ХХ століття. Народився в родині сідлярів, єврейського походження. Навчався в університетах Геттінгена, Мюнхена, Берліна, Ростока й Тюбінгена. Першими опублікованими його творами (1911-1912рр.) були Новели про Клавдію і Записки про сім'ю Клочфер. Твори А. Цвейга стилістично консервативні і, в той же час, ліберальні за змістом. З початком Першої світової війни А.Цвейг відправляється на фронт. Побачені жахи війни до її кінця перетворили його з німецького ура-патріота в соціаліста і пацифіста. Цикл романів Велика війна білих людей, присвячений подіям 1914-1918 років, створювався потім письменником протягом практично всього його життя і є основним у його творчості. У 1958 році письменникові присуджується Міжнародна Ленінська премія «За зміцнення миру між народами». В бібліотеці до 130–річчя від дня народження німецького письменника Арнольда Цвейга оформлено поличку «Творець монументального циклу антивоєнних романів».