Літературно-музичний каклейдоскоп «Козацька берегиня» (28 ЖОВТНЯ — ДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ КОЗАЧКИ)

2017-10-25

/Files/images/козачки.jpg

28 жовтня — День української козачки. Свято започатковане Козацькою спадковою духовною республікою на «Мамаєвій Слободі» у 2010 р. і проводиться щорічно в останню суботу жовтня. З цієї нагоди в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» відбулося засідання клубу «В колі друзів». Українська жінка завжди вважалася берегинею сімейного вогнища, була шанованою, а найголовніше — рівноправною з чоловіком. Ще від часів літописної княгині Ольги, українські жінки, мали незалежність, не втратили її й пізніше, а за доби козацтва тим паче. Українська жінка в часи козаччини була вірним і надійним спільником свого чоловіка у боротьбі за соціальне і національне визволення народу. Але найбільший внесок вона зробила для козаччини, виконуючи обов’язки Берегині сімейної оселі.

Чимало води стекло з того часу. Доля української жінки зазнала тяжких випробувань: кріпацтво, війни, голод, репресії, заробітки… Але не втратила вона духовної краси, доброти, милосердя, щедрості, вірності, працелюбності, дотепності, веселості, співучості. Сучасні жінки змушені бути сильними, гнучкими і рішучими, так як суспільство кидає їм виклик, на який необхідно дати гідну відповідь. З чого можна зробити висновок, що образ жінки-козачки і до нинішнього часу є актуальним. Про українську жінку-козачку та її роль в історії нашої країни розповіла бібліотекар відділу обслуговування Тимошенко В.С. Образ козачки змальовано в неперевершених шедеврах українського фольклору, творах письменників. Цікаво пройшла вікторина «Козацькому роду – нема переводу, козаки в колисках виростають знов» та конкурс на кращого знавця українських народних приказок про родину.

ШАНОВНІ КОЗАЧКИ АПОСТОЛІВЩИНИ!

ЩИРО ВІТАЄМО ВАС З ДНЕМ