День визволення України від фашистських загарбників

2017-10-20

/Files/images/konstitutsya_ukrani/15.JPG

День визволення України від фашистських загарбників — свято, яке відзначається в Україні щорічно 28 жовтня, в день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної території України під час Другої світової війни, яка залишили страшні сліди. 714 міст і 28 тисяч сіл в Україні перетворила вона на руїни та згарища. 1418 днів і ночей вогняними дорогами крокували визволителі. В ході Німецько-радянської війни (1941–1945) саме на території України відбулися ключові битви за визволення Європи від фашизму. У ході визволення України силами чотирьох Українських фронтів, які налічували понад 2,3 млн. осіб, протягом січня 1943 – жовтня 1944 було проведено низку наступальних операцій. Завершилося визволення України повним витісненням угорських та німецьких військ із найзахіднішого регіону теперішньої України — Закарпаття, яке відбулося в результаті здійснення радянськими з'єднаннями Четвертого та Першого Українських фронтів Східно-Карпатської наступальної операції. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. Про ці та інші події можна дізнатися з книжкової виставки «Безсмертна слава у віках», підготовленої та оформленої бібліотекарями кафедри юнацтва Зінов'євою Л.Г. та абонементу Тимошенко В.С. з нагоди відзначення 73 – ї річниці визволення України від нацистських загарбників, завітавши до комунального закладу культури «Апостолівська міська бібліотека».