СВЯТО МУЖНОСТІ ТА ВІДВАГИ

2017-10-14

/Files/images/konstitutsya_ukrani/5.JPG/Files/images/konstitutsya_ukrani/4.JPG

СВЯТО МУЖНОСТІ ТА ВІДВАГИ

Відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 2014 року №806/2014 День захисника України відзначається щорічно 14 жовтня. З 2015 року є державним святом і неробочим днем. З метою військово - патріотичного виховання та становлення активної громадянської позиції підростаючого покоління, бібліотекар кафедри юнацтва КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Л.Г. Зінов’єва та завідуюча Апостолівським міським історико-краєзнавчим музеєм З.І. Хомич, підготували і провели 11 жовтня 2017 року до Дня захисника України урок мужності та патріотизму «З Україною в серці». До бібліотеки завітали учні двох груп 13 КСО та 24 КУХ ДПТНЗ «Апостолівський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів». Захід розпочався відеороликом «Це моя Україна!» та привітанням ведучих. Людмила Григорівна зазначила, що День захисника України святкується у день Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва. Зіновія Іванівна ознайомила присутніх з історією та українськими традиціями свята Покрови і запорозьких козаків. Ведучі також розповіли про те, що у ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія, про події Другої світової війни. Бесіда перейшла до обговорення сучасних подій в Україні. Особливу увагу було звернено на учасників АТО. Учасники заходу переглянули фрагменти документального телефільму «Рейд. Сила нескорених», присвяченого героїчним рейдам українських десантників, які зупинили російську агресію у серпні-вересні 2014 року. Наші земляки також захищають Вітчизну на Сході України. На жаль деякі з них не повернулися додому. Учні схили голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України, визволителів рідної землі, героїв небесної сотні і героїв АТО. День захисника України традиційно є чоловічим святом. Але ХХІ століття вносить свої корективи. Сьогодні багато жінок пов’язують своє майбутнє з військовою службою і тому на заході було згадано про представниць прекрасної статі. Учні переглянули відео про жінок – матерів, сестер, дружин, коханих та про жінок – воїнів АТО. На завершення уроку відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим воїнам АТО, афганцям та загиблим у Другій Світовій війні.