Презентація документального серіалу « Собор на крові », режисер І. Кобрин

2017-09-22

/Files/images/konstitutsya_ukrani/14.JPG

Пам'ять-нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. І сьогодні через роки жахливо ступати болючими стежками страшної трагедії, яка розігралася на благословенній землі квітучого українського краю 80 років тому.

На виконання регіонального плану з підготовки та проведення у 2017-2018 роках заходів у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років, з метою відродження національної пам'яті, вшанування жертв масових політичних репресій та у зв’язку з 80-ми роковинами Великого терору 1937-1938 років, в КЗК «Апостолівська міська бібліотека» відбулася презентація документального серіалу режисера Ігоря Кобрина «Собор на крові». Бібліотекар кафедри юнацтва Зінов’єва Л.Г. згадала ті трагічні події в історії України, викликані насильницьким впровадженням комуністичної ідеології, розповіла старшокласникам Апостолівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3 про історію та статистику Великого терору – масових політичних репресій 1937-1938 років. Учні переглянули фрагменти вищезазначеного фільму та дізналися, що серіал «Собор на крові» розповідає історію українського національно-визвольного руху у боротьбі за соборність і самостійність своєї Батьківщини в період з 1919 по 1949 роки. Ця боротьба розглядається у фільмі як частина загальноєвропейської історії. Адже люди жили і діяли в складній ситуації грандіозного геополітичного конфлікту гітлерівського Рейху, сталінської радянської імперії та Західних демократій.

За попередньою оцінкою у період з 1927 по 1990 рік в Україні було репресовано понад один мільйон громадян (1 млн. 67 тис. 355 осіб). Сьогодні жодних таємниць, замовчувань та викривлень у питаннях, які стосуються політичних репресій немає і не може бути. Українська спецслужба розкриває для української громадськості та світової спільноти усі наявні у неї архівні матеріали з цієї тематики і закликає до співпраці дослідників, істориків, усіх небайдужих громадян.
Кiлькiсть переглядiв: 208

Коментарi