Тематична полиця «Основоположник американського літературного постмодернізму» ( до 120 – річчя від дня народження Вільяма Гаррісона Фолкнера)

2017-09-25

/Files/images/f/13.JPG

ФОЛКНЕР Вільям Гаррісон (25.09.1897— 06.07.1962) — американський письменник, лауреат Нобелівської премії. Індивідуальності й творчості В.Фолкнера характерні риси мешкання Півдня Америки: деякі аристократичні уявлення про порядність і непідроблений демократизм, добре ставлення культурного білого до негрів і добросердий захист їхнього людської гідності; закоханість у свій край, зневагу до морального кодексу янкі, до діячів Півночі. Художня манера В.Фолкнера має стилістичні крайності. Чуйність письменника до найрізноманітніших художніх віянь робить його творчість одночасно й характерною для свого часу, і глибоко оригінальною.

З нагоди відзначення 120 – річчя від дня народження письменника бібліотекар кафедри юнацтва оформила тематичну поличку «Основоположник американського літературного постмодернізму», з якої можна дізнатися про життя та творчість митця. Тож запрошуємо наших користувачів переглянути зібрання творів Вільяма Гаррісона Фолкнера.

У 1949 р. Фолкнер був визнаний лауреатом Нобелівської премії. У своїй промові під час нагородження він сказав: «Я вірю у те, що людина не зламається, подолає всі перешкоди і переможе. Людина безсмертна... тому що у неї є душа, наділена властивостями співчуття, жертовності, подолання перешкод».

Його духовним заповітом можуть слугувати рядки із листа до М. Каулі: «У мене одне бажання — зникнути як окремий індивідуум, піти у небуття, не залишити в історії ні слідів, ані сміття, лише видані книги... Нехай підсумок та історія мого життя виразяться в одній фразі моєї епітафії та некролозі: він створював книги».