Інформаційно-патріотична година "Партизанська слава житиме в віках" (до Дня партизанської слави)

2017-09-22

/Files/images/партизанська слава.JPG

Партизанська слава житиме в віках

22 вересня на державному рівні відзначається День партизанської слави. Свято встановлено в Україні «...на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років, увічнення їх пам'яті...»

День партизанської слави відзначається як данина всенародної поваги до тих, хто в суворий воєнний час боровся з фашистами в глибокому тилу ворога, не шкодуючи крові і самого життя. Саме з цією метою КЗК «Апостолівська міська бібліотека» спільно з Апостолівським міським історико – краєзнавчим музеєм підготували та провели 22 вересня 2017року для учнів 5-6-Б класів Апостолівської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 3 ( класні керівники М’якотіна Ю.Я. та Паливода І.Р.) інформаційно - патріотичну годину «Рух опору в нашому краї в роки радянсько – німецької війни».

Зі слів бібліотекаря кафедри юнацтва Зінов’євої Л.Г. присутні дізналися про десятки тисяч озброєних партизан України, що завдавали нищівних ударів по тилах ворога, поставили під серйозну загрозу його комунікації, проводили масштабні диверсійні кампанії. Ведучий - учень 10 класу Нікіта Гуржій повідомив про значну роль партизанів і підпільників у здобутті перемоги над гітлерівською Німеччиною та її союзниками, адже вони, без перебільшення, були ще одним фронтом у тилу ворога. Завідуюча музеєм Хомич З.І. розповіла учням про партизанські загони та їх дії в нашому краї. Учні переглянули фрагменти документальних стрічок про партизанський рух в Україні, прослухали пісні військової тематики, продекламували вірші М.Рильського, А.Малишка та П.Воронька. Присутні вшанували героїчний подвиг уславлених партизанів і підпільників хвилиною мовчання та поклали квіти від вдячних нащадків до Меморіалу Вічної Слави.

Партизанський рух в Україні відображав прагнення народу до свободи і за своїми масштабами був одним із найпотужніших у Європі. До Дня партизанської слави читачам бібліотеки запропонована книжкова виставка, в якій висвітлюється становлення і розвиток партизанського руху 1941-1945 років в Україні, а також продемонстровані портрети бійців партизанського загону І.І.Карастоянова та інших партизанських загонів Апостолівщини.