«Словник – інструмент пізнання світу» (бібліотечний урок)

2017-09-21

/Files/images/DSCN2930.JPG

Одним із важливих видів довідкової літератури є словники. Відомий французький письменник А.Франс писав: «Словник – це весь всесвіт у алфавітному порядку». Якщо добре подумати, словник – це книга книг. Він включає в себе всі інші книги, потрібно тільки уміти здобувати їх. Словники виникли дуже давно. Одним з перших словників вважається словник, який був включений до рукопису «Кормчої книги». В ньому розкривалось значення 174 маловідомих читачу слів. В Україні словники «незрозумілих слів» появились ще за часів Київської Русі, в XIII ст. Спочатку ці відомості розміщувались без особливої послідовності, а вже з XVI ст. слова стали розміщувати у алфавіті (абетці), тому їх стали називати абетковниками.

/Files/images/DSCN2931.JPG

Тому з метою познайомити учнів з видами довідкової літератури, розширити знання про довідники, словники і енциклопедії, навчити працювати з ними було проведено бібліотечний урок. Його провела бібліограф Демченко В.А. в читальному залі для учнів 7-А класу Апостолівської ЗШ І-ІІІ ст. №3. Діти прослухали історичну довідку, як саме створювалися перші книги, а в послідуючому і словники. З допомогою презентації вони на власні очі побачили ті самі перші примірники українських словників. Також дізналися про типи та види існуючих словників. Наприкінці було проведено розважально-навчальну вікторину, щоб закріпити отримані знання на практиці.