«Строкатий світ Європи» (до Дня Європи)

2017-05-15

/Files/images/DSC08852.JPG

Відправною точкою на шляху до встановлення Дня Європи вважається Декларація Шумана. Після цього вже тридцять два роки цей день святкують у кожній країні Європи. Це свято визначає усі європейські країни як і гімн Європейського Союзу, синій прапор із зірочками та єдина валюта для європейських країн – євро. У європейських країнах організують різні заходи, які розповідають про єдність держав, про необхідність цієї єдності, а також про культури в різних європейських державах. Ці заходи проводяться у країнах, які вже є членами Європейського Союзу та у тих, які лише планують увійти до цієї спільноти. Організують свята делегати Європейської комісії, уповноважені люди з Європейського Союзу та місцеві органи влади у кожному місті.

/Files/images/DSC08847.JPG

З 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року. Отже, з цієї нагоди 15 травня до читального залу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» завітали учні АЦППРК разом з вчителем історії Отирко О.П. Метою їхнього візиту було ознайомлення з тематичною виставкою літератури «Європейський союз: український погляд», яку підготували Байрак Л.І. та Демченко В.А., а також перегляд відео роликів про туристичні місця в Європі Вчитель розповів учням про історію виникнення даного свята та його значущість. Бібліограф Демченко В.А. повідомила дітям, що в Україні створено мережу Пунктів європейської інформації завдяки впровадженню проекту Української бібліотечної асоціації «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пунктах європейської інформації в бібліотеках» за підтримки Європейського Союзу.

Зі святом Європи тебе, величний український європейський народе!

/Files/images/DSC08841.JPG