День захисника України

2016-10-12

Відповідно до Указу Президента України від 14 жовтня 2014 року №806/2014 /Files/images/f/DSCF4209.JPG відзначається щорічно 14 жовтня. Бібліотекар кафедри юнацтва КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Л.Г. Зінов’єва та завідуюча Апостолівським міським історико-краєзнавчим музеєм З.І. Хомич, підготували та провели 12 жовтня 2016 року військово – патріотичний захід – відео - урок з обговоренням «З відданістю Україні в серці» до Дня захисника України. В актовий зал бібліотеки завітали учні 9-Б, 10-Б та 11-Б класів загальноосвітньої школи № 4 з класними керівниками С.О Шпиляковою, А.А.Штанухіною та Т.С.Вовк. Захід розпочався із привітання ведучих. Людмила Григорівна зазначила, що День захисника України святкується у день святої Покрови Пресвятої Богородиці, водночас з Днем Українського козацтва. Учням було продемонстроване відео звернення Президента України. Петро Порошенко сказав:«Україна більше ніколи не відзначатиме це свято за військово-історичним календарем сусідньої країни. Ми будемо шанувати захисників своєї Батьківщини, а не чужої!». Зіновія Іванівна ознайомила присутніх з історією та українськими традиціями свята Покрови і запорозьких козаків. Ведучі також розповіли про те, що у ХХ столітті козацькі традиції наслідували борці за незалежність України – Армія Української Народної Республіки та Українська повстанська армія, про події Другої світової війни. Бесіда перейшла до обговорення сучасних подій в Україні. Особливу увагу було звернено на учасників АТО, наших земляків які загинули. Відбулося покладання квітів до пам’ятних знаків загиблим воїнам АТО, афганцям та загиблим у Другій Світовій війні. До присутніх звернулися начальник служби захисту Апостолівського райвійськкомату, молодший сержант Новіков Антон Олександрович та учасник бойових дій із зони АТО, молодший сержант Плаксієнко Ігор Олексійович. Учасники заходу переглянули відео фрагменти тих подій. Під час відео - уроку учні розказували вірші. Протягом усього заходу організатори намагалися здійснювати військово - патріотичне виховання та виховання активної громадянської позиції підростаючого покоління.