Літературно-мистецький вечір "Під срібні переливи бандури" (до 85-річчя від дня народження бандуриста В.І.Кириленка).

2015-11-19

/Files/images/y1o3tU6-hLU.jpg

/Files/images/8gZof_ViCCQ.jpgСеред культурних, мистецьких подій листопада, однією з головних є ювілейна дата 11 листопада, коли виповнилось 85 років від дня народження нашого земляка, талановитого бандуриста, невтомного збирача фольклору – Віктора Івановича Кириленка (1930-1997).

З нагоди цієї дати, провідний бібліотекар Л.І Байрак,бібліограф С.Ю Приймак та програміст А.М. Коваль, в актовому залі КЗК «Апостолівська районна бібліотека», провели літературно-мистецький вечір « Під срібні переливи бандури». На заході було презентовано книгу «Від колискової до лебединої», до якої увійшли українські народні пісні й весільні обряди, що побутують в Апостолівському районі на Дніпропетровщині.

На презентацію книги були запрошені учні 8-х класів ЗОШ №4, разом з класними керівниками та бібліотекарем школи – Меньшикова Л.П., Скупинська В.С, Кравчук Т.Б.

Протягом музичного вечора, учні почули змістовну інформацію про сторінки життя та творчості бандуриста. До уваги учнів була запропонована відео презентація фотографій з сімейного архіву, учні прослухали запис інтерв’ю з бандуристом. Також лунали записи пісень авторського виконання Віктора Кириленка.

Серед гостей на заході була присутня А.Г. Дубрівна, яка була особисто знайома з Віктором Івановичем, та розповіла про процес збирання ним пісень у селах району.

Л.Л. Федоріна, директор КЗК «АРБ», детальніше зупинила увагу учнів на факсимільному виданні пісень Віктора Кириленка «Гей, гук, мати, гук!».

На завершення заходу, учні на згадку сфотографувалися біля музейної експозицію про В.І.Кириленка.