В КЗК "Апостолівська районна бібліотека" відбувся майстер-клас по виговленню символу Дня пам'яті та примирення і Дня Перемоги - червоного маку.

2015-05-06

/Files/images/dlJyvNqY_Iw.jpg

/Files/images/co1lPoZEt00.jpg

6 травня 2015 року в читальному залі КЗК «Апостолівська районна бібліотека» було проведено інформаційну годину з приводу відзначення 8 і 9 травня. Протягом попередніх 24 років незалежна Україна відзначала День Перемоги за усталеним радянським зразком.

Завдяки Указу Президента «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни» та Закону «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років» Україна розпочинає нову традицію святкування 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення. Президент Петро Порошенко підписав указ , яким встановив щороку 8 травня відзначати в Україні День пам’яті та примирення.

Уперше в історії України на офіційних заходах з приводу річниці закінчення Другої світової війни використовуватимуть європейську символіку. Для вшанування пам’яті полеглих будуть використовувати зображення червоного маку. Ще у далекому 1915 році американський професор М. Міхаель запропонувала носити на грудях червоний мак як символ пам’яті про загиблих. Ідея застосувати червоний мак в якості нового для України символу належить Українському інституту національної пам’яті (УІНП) та Національній телекомпанії України. Зображення червоного маку повинно викликати асоціації не тільки з квіткою, але із кривавою раною від кулі. Це символ поваги до тих, хто переміг нацизм. Червоний мак – не лише європейський, але й український символ, адже здавна кажуть: маки квітнуть там, де пролилася козацька кров. Після цього провідний бібліотекар Л.І. Байрак ознайомила дітей з тематичною виставкою літератури «Війна без права забуття».

КЗК «Апостолівська районна бібліотека» долучається до європейських традицій. Для користувачів бібліотеки бібліографом КЗК «АРБ» С.Ю Приймак було проведено майстер-клас по виготовленню символу відзначення Дня пам’яті та примирення і Дня Перемоги. Дітям дуже сподобалася така колективна форма роботи, кожен виготовив для себе символ Перемоги – червоний мак.

/Files/images/2EJKqbsFkIU.jpg/Files/images/QPVA7Igqq2I.jpg