Літературно-музична година «Тарасові слова то правда жива» (До 201-річниці від дня народження Т.Г. Шевченка).

2015-03-13

/Files/images/mSswAoM4rGA.jpg

/Files/images/738ZvhaAQUM (1).jpg13 березня в читальному залі КЗК «Апостолівська районна бібліотека» з учнями 9-А і 9-Б класів ЗОШ №3 (вчитель української мови та літератури І.Р. Паливода) було проведено літературно-музичну голину «Тарасові слова то правда жива»

Серед тих визначних діячів, чиї серця, помисли, талант спрямовані на служіння народові, чия душа сповнена високої любові до батьківщини, Шевченко по праву займає почесне місце, бо з таким вогнем у душі захищав свободу і незалежність вітчизни, честь і гідність народу. Безсмертне ім’я великого українського поета і художника Т. Г. Шевченка відоме скрізь як ім’я людини, що віддала своє життя боротьбі за свободу українського народу.

Учні переглянули мультимедійні презентації: « Використання образу Т.Г. Шевченка в сучасних подіях України», і «Читання віршів Шевченка у виконанні дітей з Нідерландів».

Своєю творчістю Т. Г. Шевченко відкрив нову епоху в українській літературі, створив чудові зразки поезії, які могутньо зазвучали над світом як гнівне звинувачення царизмові, як пристрасний заклик до активної боротьби за кращу долю. Натхненні поетичні твори Тараса Шевченка – неоціненний скарб світової літератури – стали надбанням широких народних мас. За мотивами його творів відзняті художні фільми, створені театральні постановки, слова його віршів перекладено на музику. Присутні з цікавістю переглянули постановку театру ім. Карпенка-Карого «Катерина», слухали пісні «Тече вода» і «Не женися на багатій».

«За півтора століття після смерті поета накопичений величезний інформаційний матеріал про його життя і творчість. Видані цікаві спогади сучасників: художників, літераторів, громадських діячів, істориків, акторів, представників духовенства, військових, політиків, рідних, і навіть звичайних селян. У цих спогадах по крихітках відтворюється живий і неповторний образ Тараса Григоровича, його чуйна і зворушлива душа, погляди й світогляд» - сказала бібліограф С.Ю. Приймак , і звернула увагу на підготовлену виставку літератури «Багатогранність творчості видатного сина України».

Як підсумок заходу, З.І. Хомич, завідуюча Апостолівським районним народним історико-краєзнавчим музеєм, провела літературно-пізнавальну вікторину «Стежки життя і творчості Кобзаря».

/Files/images/86I8z8QEAz0.jpg