«Крути - невгасимий вогонь української волі»

2022-01-28

/Files/images/IMG_20220128_131319.jpg

Щороку, 29 січня, кожен українець схиляє голову перед пам’яттю про тих, хто в далекому 1918 році боронив незалежність України ціною власного життя. 29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну.

З цієї нагоди у бібліотеці відбулися героїко-патріотичні читання. Відвідувачам також було представлено тематичну розкладку «Юні оборонці Батьківщини».

До 104- річниці цієї пам’ятної дати працівники бібліотеки підготували і провели історичний вечір-спомин «Крути - невгасимий вогонь української волі». На захід були запрошені учні 9-Акласу Апостолівського ліцею №3 класу разом з класним керівником Кухтін Оленою Олександрівною. Організували і провели захід директор Кравчик Світлана та бібліотекар кафедри юнацтва Рибалкіна Юлія. На заході були продемонстровані відео-покази: «Пишемо історію» та трейлер до фільму «Крути 1918». На заході учні дізналися про подвиг української патріотичної молоді. У масштабах всесвітньої історії ця битва може, й незначна, проте вона – символ нескореного духу нашої нації. Запрошені згадали й вшанували самовідданий подвиг юних патріотів. Героїв Крут у публіцистиці часто називають «першими кіборгами».