Відео-джаз-паті «Геній американської літератури «епохи джазу»

2021-09-23

/Files/images/fts/фіц.png
Френсіс Скотт Фіцджеральд - класик американської літератури XX ст.
Народився в родині ірландських переселенців. Отримав ім’я на честь прадіда Френсіса Скотта Кі, що написав текст державного гімну США.
Яскравий представник «втраченого покоління», більшість творів якого відображувала тенденції періоду в історії США, відомого як «вік джазу». З 1908 по 1910 рік навчався в Академії Сент-Пола. З 1913 по 1917 рік студіював у Принстонському університеті, але покинув навчання у зв’язку із вступом до лав американської армії. Під час навчання у Принстоні писав п’єси для студентського театру. Здобув визнання у літературній галузі, опублікувавши кілька збірок новел та чотири романи:
«По цей бік раю» (1920),
«Прекрасні та приречені» (1922),
«Великий Гетсбі» (1925) та «Ніч лагідна» (1934).
П'ятий роман автора «Останній магнат» вийшов друком посмертно у 1941 році.
До вашої уваги бібліотекар кафедри юнацтва Юлія Рибалкіна підготувала відео-джаз-паті «Геній американської літератури «епохи джазу».