«Ярмарок марнославства» (до 210-річниці від дня народження англійського письменника-сатирика Вільяма Теккерея (1811-1863)

2021-07-16

/Files/images/теккерей.jpg

Вільям Мейкпіс Теккерей, знаменитий англійський прозаїк, народився 18 липня 1811 року в Калькутті. З нагоди 210-річниці від дня народження письменника бібліотекар кафедри юнацтва Юлія Рибалкіна підготувала відео-енциклопедію під назвою «Ярмарок марнославства».

Теккерей працював у кількох газетах, писав гуморески, сатиричні оповідання, але успіх приходить до автора після опублікування в журналі «Панч» «Книги снобів» (1846-1847). Книга була написана у вищій мірі тонко й іронічно, що привернуло до неї увагу читачів. У 1848 році виходить у світ одне з найзнаменитіших творів письменника - роман «Ярмарок марнославства». Після цього Теккерей стає знаменитий.

Взимку 1854 здоров'я письменника помітно погіршується. Однак він продовжує роботу - пише цикл лекцій «Чотири Георга». Останнім романом Теккерея став «Дені Дюваль», роботу над яким письменник не встиг закінчити. 24 грудня 1864 Уїльям Теккерей помер у Лондоні.