«Жінка — запрошення до щастя» (до 200-річчя від дня народження Шарля Бодлера, французького поета)

2021-04-09

/Files/images/бодлер.jpg

Шарль П’єр Бодлер народився в Парижі 9 квітня 1821 в сім’ї сенатора.

Для багатьох поколінь читачів французький поет Шарль Бодлер залишається самотнім мрійником, романтичною примарою на вулицях світового міста, що чекає вночі заблукалу таємничу красу.

Бодлер — попередник цілого напрямку в літературі і мистецтві, що одержало назву «декаданс». Він першим відчув прихід кризи в духовній культурі кінця XIX — початку XX століття і розповів про це своїм сучасникам.

Майбутній поет починав як журналіст і літературний критик. Він відкрив своїм співвітчизникам талант Делакруа, музику Вагнера і книги Едгара По. Уже цим він заслужив визнання і зробив крок у майбутнє. Але головною справою його життя став збірник віршів «Квіти зла», що так і залишився єдиною поетичною книгою поета.

Книга викликала скандал: проти автора була порушена кримінальна справа, а залишки тиражу арештовані. Але книга вже розійшлася і принесла популярність автору. Вона вражала читача своєю нестримною відвертістю, що не зупинялася ні перед чим. Поет, не злякавшися зобразити в непривабливому вигляді себе, безжалісно показував відворотне обличчя життя.

З нагоди відзначення 200-річниці від дня народження французького поета бібліотекар кафедри юнацтва підготувала відео-вояж «Жінка - запрошення до щастя».