«Поезія і пісня – дві чарівні сили» (засідання народознавчого клубу «Криниченька»)

2021-03-11

/Files/images/556c269c3624c.jpeg

Поезія, музика і пісня... Такі милозвучні і чарівні, незмінно повязані між собою. Без них наш світ був би не таким яскравим та довершеним. Якщо до поезії додати музику, то народжується пісня, яка дзвенить, зачаровує, бентежить.

Поезія – один з найгеніальніших винаходів людства. Де і коли був написаний перший віршований твір – невідомо. Можливо, то була молитва, первісне заклинання чи гімн природі? А можливо, це було перше зізнання в коханні?

В Японії вважається, що поезію принесли на землю боги. Існує легенда, що колись веселий бог вітру Сусаноо переміг восьмиголового дракона, врятувавши красуню Кусінаду. Сусаноо одружився з нею і побудував шлюбні покої, а під час будівництва склав перший вірш. Тож не дивно, що японців вважають найпоетичнішою нацією світу — в давнину у Японії існувало ціле Міністерство поезії, і до сьогодні в цій країні відбувається величезна кількість поетичних конкурсів, і навіть солідні ділові журнали обов’язково містять літературну сторінку, а у японських школах є уроки милування природою.

Втім, українці мало чим поступаються японцям у любові до поезії. Адже самих лише народних пісень по всій Україні записано понад 500 тисяч! А ще були гнівно-журливі твори Шевченка, і революційні рядки Франка, і сентиментальні строфи Лесі Українки, і музичні вірші Тичини, сонети Рильського, пісні Малишка, містичні образи Богдана-Ігоря Антонича та модерні форми поезій Ігоря Калинця…

Тож запрошуємо всіх бажаючих переглянути віртуальну виставку і поринути у чарівний світ поезії та пісні. Поетично-музичну відео-подорож підготували провідний бібліотекар інформаційно-краєзнавчого відділу КЗК «Апостолівська міська бібліотека» Байрак Л.І. та бібліограф Демченко В.А.

/Files/images/53nje61_4.png